کد خبر: 1933
تاریخ انتشار: 17/مهر/1397 - ساعت : ۱۵:۳۸

دلق پوش :بازپرداخت‌ تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، ۲ ساله شد

دلق پوش :بازپرداخت‌ تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، ۲ ساله شد

فرهاد دلق پوش در کارگروه رفع موانع و رونق تولید شهرستان صومعه‌سرا عنوان کرد:بازپرداخت‌ تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، ۲ ساله شد.

به گزارش خط قرمز  فرهاد دلق پوش در جلسه کارگروه رفع موانع و رونق تولید در شهرستان صومعه‌سرا گفت: این جلسات با هدف حل مشکلات بخش تولید و ایجاد رونق در صنعت اشتغال فراگیر تشکیل شده است و طبق بررسی‌ها، عمده مشکلات واحدهای تولیدی سرمایه در گردش است که با افزایش زمان بازپرداخت آن برخی از مشکلات متقاضیان این تسهیلات مرتفع خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه کشور در وضعیت نبرد اقتصادی است گفت:در فضای کنونی با هم افزایی، هم گرایی و تلاش مضاعف لازم است نسبت به حل مشکلات و تسهیل فرآیند تولید با روحیه جهادی اقدام شود بخشی از موانعی که در این جلسات بررسی می‌کنیم مالی و مالیاتی است و بخشی دیگر در پروسه تولید، مربوط به ظرافت های مدیریتی است لذا غیر از مباحث مالی، تعیین استراتژی درست مدیریتی در چرخه تولید، شرط پایداری و مانایی در حوزه تولید است.
دکتر دلق پوش با تاکید بر اینکه انتخاب نوع تولید و روند آن با توجه به مزیت های رقابتی در صنعت، باید مطالعه شده و اصولی باشد، اظهار داشت: برخی از سرمایه گذاریهای انجام شده فاقد پشتوانه علمی، تحقیقات کاربردی و توجیه اقتصادی هستند و حتی کارگروه هم نمی تواند مشکلات آنها را حل کند ولی درهرصورت مصوبات کارگروه از منظر قانونی، لازم الاجرا است و به تناسب وضعیت و نیاز واحدها، اول در زیر کارگروه کارشناسی و سپس در این کارگروه مصوب خواهد شد.
وی افزود: سال گذشته در گیلان در تعداد پرونده هایی که در کارگروه بررسی شد موفق به کسب رتبه اول شدیم و از منظر مقدار پرداخت ها نیز رتبه هفتم کشور را به خود اختصاص دادیم و در این راستا سهم کارگروه در سال گذشته هزار میلیارد تومان بود که امسال ۱۰۰میلیارد هم بر این رقم افزوده شد.
دبیر کارگروه رفع موانع و رونق تولید گیلان، با تاکید بر ضرورت ارتقاء عملکرد کارگروه در رابطه با سرعت بخشی به پرداخت تسهیلات بانکی، افزود: عمده مشکلات واحدهای تولیدی، زمان و فرصت اندک بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و کمبود نقدینگی بود که مدت زمان بازپرداخت افزایش پیدا نموده و این مدت قبلا یک ساله بوده است که با پیگیری های مکرر به دو سال افزایش پیدا کرده است که بازهم در تلاش هستیم که برای ایجاد فرصت مطلوب تولیدکنندگان، این دوره را به سه سال ارتقاء دهیم.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در پایان افزود: شهرستان صومعه سرا دارای پتانسیلهای بالایی است که با برنامه ریزی و هم افزایی به ایجاد فرصت های مطلوب در شهرستانهای گیلان هستیم امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بهبود وضعیت این شهرستان و توسعه رونق تولید و تجارت استان گیلان باشیم.
گفتنی است پس از جلسه کارگروه رفع موانع تولید، رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت گیلان و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان از واحدهای صنعتی ذوب فولاد پارس دیلم، شرکت ورق‌های کامپوزیتی پترو آراد تیلار مستقر در شهرک صنعتی هفت دغنان، شرکت گونی بافی عبداللهی و همچنین طرح صنعتی کاغذ سنگی از کربن کربنات کلسیم شهرستان صومعه سرا بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *