کد خبر: 11542
تاریخ انتشار: 18/بهمن/1397 - ساعت : ۱۷:۳۸

‌تحویل ۲۲۰ واحد مسکونی محرومان به مددجویان کمیته امداد با حضور نوبخت و فتاح‌

‌تحویل ۲۲۰ واحد مسکونی محرومان به مددجویان کمیته امداد با حضور نوبخت و فتاح‌

به مناسبت ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور و فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی 220 واحد مسکونی مددجویی امروز به مددجویان کمیته امداد در گیلان تحویل داده شد.

به گزارش خط قرمز ، معاون رئیس جمهور در جریان واگذاری 220 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در گیلان اظهار داشت:‌ دولت برای رفع مشکلات و حل معضل مسکن محرومان جامعه و مددجویان کمیته امداد برنامه‌ریزی دقیقی انجام داده و بر تحقق کامل آن اهتمام دارد.

محمدباقر نوبخت تحویل 220 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در گیلان را اتفاقی مبارک اعلام کرد و ابراز داشت: در سال گذشته وعده‌ای را برای ساخت و تحویل 2 هزار مسکن مددجویی در گیلان دادیم که آن وعده‌ها امروز با کمک‌ها و مساعدت‌های دولت و سایر دستگاه‌های ذیربط عملی شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور انجام کارهای زیربنایی بزرگ در کشور و در کنار آن نگاه ویژه به محرومان را از سفارشات امام راحل اعلام کرد و افزود: معمار کبیر انقلاب همیشه خطاب به مسئولان رسیدگی به احوال و مشکلات نیازمندان و محرومان جامعه را گوشزد می‌کردند.

وی ساخت آزادراه‌ها،‌ راه‌آهن، احداث بیمارستان‌ها و گسترش خدمات سلامت در جامعه را از مهم‌ترین برنامه‌های دولت دانست و عنوان کرد: دولت تدبیر و امید بر اساس وصایا و سیره امام راحل در کنار اجرای پروژه‌های زیرساختی حیاتی در کشور برای رسیدگی به اقشار ضعیف جامعه نیز برنامه دارد.

نوبخت آغاز ساخت واحدهای مسکونی مددجویی در سایر استان‌های کشور را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: امیدواریم در سایه مودت و همکاری تمام دستگاه‌ها بتوانیم زیرساخت‌های کشور را گسترش داده و در کنار آن نیز خدمات رفاهی لازم را برای مددجویان کمیته امداد فراهم کنیم.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه اقشار محروم و نیازمندان جامعه سفارش شده امام راحل هستند خاطرنشان کرد: امروز شاهد افتتاح 220 واحد مسکن مددجویی در استان گیلان هستیم و انتظار داریم مابقی واحدها که در مجموع بالغ بر 2 هزار واحد هستند متعاقباً به صاحبانش واگذار شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی نیز در جریان واگذاری 220 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در گیلان اظهار داشت: تمامی‌ فرزندان یتیم و خانوارهای دو نفر به بالا تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان تا سال آینده صاحب مسکن و سرپناه مناسب می‌شوند.

سید پرویز فتاح با ابراز خرسندی از تحقق ساخت و تحویل 2 هزار واحد مسکن مددجویی در استان گیلان عنوان کرد: با تمام توان قصد داریم به مرور و تا پایان خرداد یا شهریور ماه سال 98 عملیات اجرایی ساخت تمامی واحدهای باقیمانده مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گیلان را آغاز کنیم.

فتاح با بیان اینکه تعمیر و بازسازی واحدهای مسکن مددجویان گیلان نیز در دستور کار کمیته امداد قرار دارد تصریح کرد: در حال حاضر حدود 3 هزار و 300 واحد مسکن مددجویی در استان گیلان نیازمند عملیات بازسازی هستند که انجام آن نیز در برنامه کمیته امداد قرار گرفته است.

وی مشارکت خیران نیک‌اندیش گیلانی و مساعدت تمام دستگاه‌های ذیربط برای ساخت و بازسازی مسکن مددجویان کمیته امداد این استان را خواستار شد و ابراز داشت: با تجمیع این کمک‌ها تا سال آینده تمام فرزندان یتیم تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان صاحب مسکن می‌شوند.

رئیس کمیته امداد از حل مشکل مسکن تمام خانوارهای دو نفر به بالای تحت پوشش این نهاد در استان گیلان سخن گفت و بیان داشت: ساخت هزار واحد مسکن مددجویی در کرمان و یا احداث این واحدها در هرمزگان،‌ بوشهر و سایر استان‌های کشور در ردیف برنامه‌های کمیته امداد قرار گرفته است.

فتاح با اشاره به اینکه دولت برای حل معضل مسکن اقشار ضعیف جامعه برنامه‌ریزی خوبی دارد خاطرنشان کرد:‌ کمیته امداد نیز به عنوان نهادی حمایتی در سطح کشور با مشارکت خیران و سپاه پاسداران اجرای طرح‌های ساخت مسکن مددجویی را در دستور کار خود قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *