کد خبر: 10544
تاریخ انتشار: 7/بهمن/1397 - ساعت : ۱۶:۵۴

۵۵ هزار دانش‌آموز گیلانی در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند

۵۵ هزار دانش‌آموز گیلانی در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند

مدیرکل اداره آموزش و پرورش گیلان گفت: بیش از ۵۵ هزار دانش‌آموز در مدارس غیر‌دولتی استان گیلان در حال تحصیل هستند.

نادر جهان‌آرای در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردها و موفقیت‌های مدارس و مراکز غیر دولتی ادارات تابعه در رشت اظهار داشت: از مجموعه فعال مدارس غیر دولتی در سطح استان گیلان و کسانی که در برگزاری نمایشگاه دستاوردها و موفقیت‌های مدارس و مراکز غیر دولتی نقش داشتند تشکر می‌کنم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه تعداد دانش‌آموزان در مدارس غیر دولتی استان افزایش یافته است افزود: امیدواریم در آینده نیز با تلاش مسئولان و دقت و تلاش خانواده‌ها، تعداد دانش‌آموزان مدارس غیر دولتی بیشتر از درصد و تعداد فعلی شود.

جهان‌آرای با اشاره به نقش بالای خانواده‌ها و فرهنگ آنان در تقویت شرایط تحصیلی دانش‌آموزان ابراز داشت: دانش‌آموزان، همکاران آموزشی در سطح استان گیلان و مجموعه خیرخواه و فعال آموزشی در امر تحصیل دارای حس پاک متفاوتی در راستای تقویت امر تحصیل هستند.

وی مشارکت فعال دانش‌آموزان و افزایش میزان کسب مهارت‌های زندگی توسط دانش‌آموزان را بسیار مهم دانست و گفت: به عقیده بنده نمایشگاه دستاوردهای مراکز غیر دولتی باید در فضای باز و مکانی که امکان رؤیت و عرضه بهتر استعدادهای دانش‌آموزان در آن‌جا فراهم باشد، برگزار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه دانش‌آموزان از ارائه استعداد‌ها و توانایی‌های خود در نمایشگاه لذت می‌برند افزود: عرضه توانایی‌های دانش‌آموزان در محیط نمایشگاه موجب لذت بردن و افزایش انگیزه دانش‌آموزان می‌شود.

جهان‌آرای با تأکید بر مکان نمایشگاه خاطرنشان کرد: امیدواریم که میزبانان اجرای نمایشگاه‌ دقت و توجه بیشتری در راستای مکان برگزاری این نمایشگاه داشته باشند و شاهد موفقیت‌های بیشتری از زحمات ‌آنان در این راستا باشیم و از زحمات آنان نیز قدردانی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ایام مبارک دهه فجر قرار داریم ابراز داشت: در طول 40 سال، شاهد خدمات و پیشرفت‌های ارزنده‌ای در جامعه بودیم که امیدواریم همچنان دستاوردها و موفقیت‌های انقلاب اسلامی با تلاش همه مسئولان افزایش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: از بارزترین و شاخص‌ترین مصداق‌های دستاوردهای انقلاب در امر تحصیلی، مشارکت فعالانه خانواده‌ها در امر تحصیل دانش‌آموزان است و اکنون بیش از 55 هزار دانش‌آموز در مدارس غیر دولتی استان گیلان در حال تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه امیدواریم هم‌زمان با افتتاح نمایشگاه دستاوردها و موفقیت‌های مدارس و مراکز غیر دولتی در رشت، دستاوردهای انقلاب نیز بلندتر، تاریخی‌تر و بیشتر شود افزود: در راستای استفاده از تجربیات حاصل از این نمایشگاه باید بتوان نمایشگاه‌های پربارتر و سودمندتری نیز اجرا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *