کد خبر: 6654
تاریخ انتشار: 16/آذر/1397 - ساعت : ۲۲:۴۶

پیام استاندار گیلان به مناسبت روز دانشجو

پیام استاندار گیلان به مناسبت روز دانشجو

 


حرکت ضداستبدادی و ضداستعماری که با شهادت دانشجویان غیور «مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا» در ۶۵ سال گذشته رقم خورد، توانست پرچم ایستادگی و آزادی خواهی را در دانشگاه ها به اهتزاز درآورد و ۱۶ آذر را در تقویم افتخارات این مرز و بوم به نام “روز دانشجو” به ثبت برساند.
بی تردید دانشگاه مبدأ تحولات و تحرکات آرمان گرایانه در مسیر رشد و توسعه همه جانبه کشور محسوب می‌شود و در این میان، دانشجویان در پرتو مشعل فروزان امید به آینده در جهت پی ریزی توسعه دانش بنیان و تقویت پایه های زندگی سعادت بخش برای همه ایرانیان گام برداشته و نقش می آفرینند.
دانشجویان امروز با درک صحیح از ابعاد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جامعه با ایجاد پیوندی ناگسستنی میان علم، ایمان و عمل، به نماد روشنی از خودباوری در مسیر  دانش و آزادی تبدیل شده‌اند و برای ایرانی آبادتر و فردایی بهتر، اندیشمندانه و هوشمندانه می کوشند تا میهن خویش را به جایگاه واقعی در سطوح بین‌المللی برسانند.
اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و تبریک این روز به همه دانشجویان پرنشاط گیلانی، امیدوارم جامعه دانشگاهی بیش از پیش با تلاش، آگاهی بخشی، تعامل، همدلی و هم افزایی، در مسیر شکوفایی، توسعه و پیشرفت میهن عزیزمان، گام برداشته و بسان گذشته؛سربلند و سرافراز باشند.
                         مصطفی سالاری
                          استاندار گیلان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *