کد خبر: 3643
تاریخ انتشار: 5/آبان/1397 - ساعت : ۱۳:۳۵

پوشش ۱۰۷ مورد حریق توسط آتش نشانان شهر رشت در ۷۲ ساعت گذشته

پوشش ۱۰۷ مورد حریق توسط آتش نشانان شهر رشت در ۷۲ ساعت گذشته

 آتش نشانان و تیم های امداد و نجات ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت در ۷۲ ساعت گذشته نسبت به خدمات رسانی به شهروندان و پوشش حریق و حوادث در ۱۰۷مورد حضور داشتند.

 به گزارش خط قرمز ،شهرام مومنی با بیان اینکه طبق گزارش هواشناسی مبنی بر گرم تر شدن هوا و وزش باد گرم آتش نشانان از روز چهارشنبه ۲ آبان ۹۷  تا پایان وزش باد گرم در آماده باش کامل بسر بردند، تاکید کرد: ستاد فرماندهی و مرکز کنترل ۱۲۵ آتش نشانی رشت در ۷۲ ساعت گذشته پاسخگوی بالغ بر دو هزار و ۸۸۷ مورد تماس شهروندان با این سامانه بوده اند.

وی در ادامه به ۶۶ مورد رخداد آتش سوزی ضایعات، علفزارها و جنگل اشاره کرد و گفت: اطفای آتش سوزی علفزارها در مجموع با اعزام  ۲۳۹ آتش نشان بهمراه ۸۳ خودروی اطفایی و آبرسان صورت گرفت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در ادامه به دو مورد آتش سوزی منزل مسکونی در ۷۲ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: یک مورد آتش سوزی نانوایی، یک مورد سقوط یک اصله درخت،  ۳عملیات نجات حیوان، ۹ مورد رها سازی شهروندان محبوس شده در آسانسور، ۳ مورد قفل درب، ۳ مورد تصادف خودرویی و محبوس شدن افراد، ۲ مورد خدمات رسانی بواسطه سیلان بنزین خودروهای سواری در خیابان، ۲ مورد حریق خودروی سواری  و ۱۵ مورد خدمات ایمنی از دیگر اقدامات آتش نشانان بوده است.

به گزارش خط قرمز ، شهرام مومنی با اشاره به شدت یافتن آتش سوزی علفزارها در روزهای گذشته به آماده باش و فراخوان آتش نشانان در ۱۴ ایستگاه آتش نشانی اشاره کرد و گفت: آتش نشانان روزهای پر کاری را سپری داشتند که خوشبختانه  بواسطه همت و تلاش شبانه روزی شان توانستیم نسبت به پوشش ۱۰۷ حریق، حادثه و خدمات ایمنی اقدام کرده و در بسیاری از موارد از گسترش آتش سوزی های علفزارها به منازل مسکونی و بروز خسارات سنگین احتمالی جلوگیری بعمل آوریم.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در پایان از تمامی آتش نشانان بواسطه تلاش شبانه روزی تشکر و قدردانی کرد و برایشان آرزوی سلامتی و سرافرازی روز افزون از خداوند منان خواستار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *