کد خبر: 10331
تاریخ انتشار: 4/بهمن/1397 - ساعت : ۱۵:۲۸

همزمان با چهلمین سال انقلاب اسلامی، 54 طرح گازرسانی در گیلان افتتاح می شود

همزمان با چهلمین سال انقلاب اسلامی، 54 طرح گازرسانی در گیلان افتتاح می شود

همزمان با چهلمین سال انقلاب اسلامی، 54 طرح گازرسانی شامل گازرسانی به 23 روستا و 31 واحد صنعتی در گیلان افتتاح می شود.

به گزارش خط قرمز –  حسین اکبر مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه در دهه فجر امسال 54 طرح گازرسانی افتتاح می شود اظهار داشت: برای گازرسانی به این پروژه ها بالغ بر 113 میلیارد ریال هزینه شده است.

مهندس اکبر ادامه داد: این 23 روستا در مناطق کوهستانی و صعب العبور شهرستان های رضوانشهر، تالش، رودبار، ماسال و املش قرار دارند و برای گازرسانی به آنها 168 کیلومتر عملیات شبکه گذاری انجام شده و امکان بهره مندی بيش از یک هزار و 400 خانوار روستایی از نعمت گاز فراهم گردیده است.

وي ادامه داد: با بهره مندي اين تعداد خانوار از نعمت گاز در دهه مبارك فجر، تعداد خانوارهاي بهره مند از گاز طبيعي در گيلان به 834 هزار خانوار و درصد بهره مندي خانوارهاي گيلاني به 98 درصد می رسد.

مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: قبل از انقلاب هیچگونه عملیات گازرسانی در گیلان به انجام نرسیده بود ولی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بالغ بر 580 هزار انشعاب گاز در استان نصب و بیش از 20 هزار و 400 کیلومتر عملیات شبکه گذاری در گیلان به انجام رسیده است.

وی همچنین از گازرساني به 31 واحد صنعتی در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: برای گازرسانی به این صنایع بیش از 7 ميليارد ريال هزینه شده است.

مهندس اكبر افزود: شهرستان های رودبار، سیاهکل و رشت به ترتیب با 8، 6 و 5 واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی های دهه فجر امسال دارا می باشند و با افتتاح این طرح ها در دهه فجر امسال، مجموع مشترکین صنعتی گاز در استان به 5 هزار و 371 مشترک افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون در استان گیلان بالغ بر یک میلیون و 50 هزار مشترک گاز شامل 970 هزار مشترک خانگی،73 هزار مشترک تجاری، بیش از 5 هزار مشترک صنعتی، 96 جایگاه CNG و 3 نیروگاه وجود دارد.

وی در پایان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درخصوص تلاش همه گروه ها، نهاد ها و سازمان ها در جهت عمران و آبادانی کشور اظهار داشت: نقش گاز در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بسیار برجسته و پررنگ است و شرکت گاز با گازرسانی گسترده به سراسر استان بویژه واحد های صنعتی سبب رونق کسب و کار کارگاه های کوچک و افزایش میزان اشتغال در سطح استان شده است. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *