کد خبر: 7267
تاریخ انتشار: 24/آذر/1397 - ساعت : ۱۵:۴۰

نوزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان گیلان گشایش یافت

نوزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان گیلان گشایش یافت

نوزدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان گیلان امروز (شنبه) با حضور مصطفی سالاری استاندار گیلان در سالن سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گشایش یافت.

در این نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار از دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی، شرکت های صنعتی، موسسات خصوصی و پارک علم و فناوری به معرض نمایش گذاشته شده است.

پیوند بین تجاری سازی و تحقیقات هدف اصلی نمایشگاه های تخصصی است

دکتر مصطفی سالاری با حضور در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار غرفه های متعدد این نمایشگاه را مورد بررسی و بازدید قرار داد.

در این نمایشگاه علاوه بر معرفی دستاوردهای پژوهشی از پهباد کشاورزی سمپاشی هوایی رونمایی شد.

استاندار گیلان در حاشیه بازدید از نمایشگاه به تاثیر این نمایشگاه در رونق اقتصادی اشاره و اظهار کرد: باید مسیر تبدیل علم و پژوهش به نوآوری کالا و خدمات را با جدیت و  بهره گیری از دانش نوین طی کنیم.

وی با بیان اینکه استفاده مطلوب از علوم ،مسیر دستیابی به موفقیت و بهره وری را افزایش می دهد، بر لزوم استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در محیط،مواد اولیه و انرژی برای دستیابی به رونق اقتصادی تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: بالا بردن سطح کیفیت و کمیت در خدمات نهایی را ماحصل توجه به دانش دانست و افزود:نمایشگاه ها محیطی مناسب برای تبادل اطلاعات و دانش است.

سالاری خاطرنشان کرد: هدف گذاری نمایشگاه ها باید حمایت از افرادی باشد که به دنبال گسترش فناوری هستند و از فناوری های محقق شده از تلاش خود در جریان تولید کالا یا خدمات جدید بهره گرفته اند.

وی با اشاره به این مطلب که توسعه بهره وری در جریان تجاری سازی به جامعه کمک مستقیم می کند،پیوند بین تجاری سازی و تحقیقات را هدف اصلی نمایشگاه های تخصصی خواند.

 برای نخستین بارحضور 10 آستارآپ در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان گیلان

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان درباره این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه 365 طرح در زمینه های مختلف در 30 غرفه برای بازدید علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.
دکترعلی باستی اظهار داشت: در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان گیلان برای اولین بار 10 استارت آپ حضور دارند.
وی با اشاره به رونمایی از سه طرح پژوهشی و فناورانه در مراسم افتتتاح این نمایشگاه بیان داشت: رونمایی از لامپ آنتی باکتریال، موتورسیکلت دارای ویژگی هایی از جمله میزان نگهداری با شارژ بالا و دستگاه ویژه سمپاشی که در 10 دقیقه می تواند یک هکتار زمین را با امکاناتی از جمله تصویربرداری، سمپاسی کند، سه طرحی است که در این مراسم رونمایی شد.
باستی با بیان این که هفته پژوهش از امروز 24 آذرماه آغاز شده، خاطر نشان کرد: پژوهش هدفمند، فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی شعار هفته پژوهش امسال است.
نمایشگاه هفته پژوهش تا 27 آذر از ساعت 9 تا 16 در سالن آتش نشانی شهرستان رشت واقع در فلکه انتظام برای بازدید علاقمندان دایر است.
در پارک علم و فناوری استان گیلان بیش از 300 هسته و واحد فناور حضور دارند که هزار نیروی تمام وقت و پاره وقت در آن مشغول فعالیت هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *