کد خبر: 5174
تاریخ انتشار: 27/آبان/1397 - ساعت : ۰۹:۳۵

نقشه راه توسعه صنعت گردشگری به دریا ختم نمی شود

نقشه راه توسعه صنعت گردشگری به دریا ختم نمی شود

 

شهرود امیرانتخابی در اولین همایش جامعه هتل داران گیلان گفت : این انگیزه نشان از اهمیت موضوع گردشگری در استان است و مسئولیت در این حوزه برای اینجانب به عنوان مسئول سیاستگذاری در امر گردشگری استان را دوچندان می کند .

وی گفت : نقشه راه توسعه صنعت گردشگری به دریا ختم نمی شود و این موهبت الهی به عنوان یک ظرفیت در استان کاربرد دارد.

وی مدیریت در معرفی فرهنگ و رویداد را به عنوان یک اصل در برنامه ریزی گردشگری دانست و ادامه داد :با شناساندن فرهنگ ها، ارزشها و رویدادهای مذهبی و تاریخی استان که اولین گام در جلب گردشگران خارجی است میتوان شاهد حضور توریست در فصول مختلف سال و به موازات آن رشد اقتصادی و اشتغالزایی استان بود.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: با توجه به روابط مطلوب گیلان با کشورهای همسایه ضمن اهمیت به حساسیت های فعلی کشور، می بایست در گردشگری سلامت و گردشگری تاریخی و مذهبی برنامه ای منسجم داشت.

امیر انتخابی لزوم ثبت یک اثر جهانی همانند ماسوله و جنگلهای هیرکانی را از نیازهای استان برشمرد و افزود : با همکاری همه دستگاه های اجرایی و فعالین صنعت گردشگری میتوان با تحقق این مهم معضل بیکاری را نه تنها در استان بلکه در کل کشور ریشه کن و ارز آوری و تولید ثروت را نهادینه کرد.

وی تاکید کرد:  آموزش کادر پرسنلی مستقر در هتلها و تاسیسات گردشگری در رعایت اصول مهمان داری که از اهمیت زیادی برخوردار است باید در دستور کار فعالین گردشگری قرار بگیرد و این موضوع با طرح در نشستهای تخصصی و کارگاه های مرتبط قابل بررسی است.

دکتر امیر انتخابی از اهمیت ایجاد و ارائه بسترهای لازم در مدیریت اجرای تورهای گردشگری با هدف ورود گردشگران خارجی سخن گفت و برنامه ریزی در تشکیل فضای رقابتی در بین دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری را راهکاری برای این موضوع دانست. در پایان این همایش از منتخبین هتلداران در حوزه های مختلف تقدیر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *