کد خبر: 7906
تاریخ انتشار: 2/دی/1397 - ساعت : ۱۷:۰۷

مسابقه سراسری مطالعه وصایای شهیدان؛«گزیده وصیت نامه شهدا با موضوع بصیرت» به مناسبت حماسه 9دی برگزار می شود

مسابقه سراسری مطالعه وصایای شهیدان؛«گزیده وصیت نامه شهدا با موضوع بصیرت» به مناسبت حماسه 9دی برگزار می شود

مسابقه سراسری مطالعه وصایای شهیدان؛«گزیده وصیت نامه شهدا با موضوع بصیرت» به مناسبت حماسه 9دی برگزار می شود.

به گزارش خط قرمز در آستانه فرارسیدن سالروز حماسه 9دی، مسابقه سراسری مطالعه وصایای شهیدان؛«گزیده وصیت نامه شهدا با موضوع بصیرت» به همت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با هدف بازخوانی وصایای شهیدان بصورت اینترنتی برگزار می‌شود.
راهنمای شرکت کنندگان در مسابقه؛
1- گزیده وصیت نامه شهدا را به صورت کامل بخوانید و بعد در پاسخنامه جواب درست را انتخاب کنید.
2- پاسخ ها از طریق گزینه ها انتخاب کنید و در انتها ارسال فرم را بزنید.
3- جواب هایی که پس از پایان مهلت مسابقه ارسال شوند به مراتب ترتیب اثر داده نخواهد شد. (لطفا در مورد این موضوع حتما اخبار روز های پایانی مسابقه را چک کنید)
4-اطلاعاتی که در فرم از شما خواسته شده دقیقا پر کنید زیرا در صورت استفاده از اطلاعات غلط، جوایز برای شما ارسال نخواهد شد و به نفر بعدی ارسال خواهد شد.
5- هر شخص می تواند فقط یکبار در مسابقه شرکت کند.

گزیده وصیت نامه شهدای استان گیلان در مورد بصیرت بمناسبت حماسه9دی:
1- شهید قاسم اصغری: خواهران و برادران و دوستان بدانيد كه نجات از ذلت و بردگي در دنيا و آخرت در پيروز از فرامين امام خميني و دوري از هرگونه گروه گرائي است و من شما را به حكم وظيفه شرعيم به اطاعت از اولي الامر زمان سفارش مي كنم و هشدار مي دهم انحراف از خط
ولايت فقيه و طي كردن مسير هلاك و نابودي است. اي ننگ بر كوردلان كه از بصيرت دانايي بدورند.
2-شهید سید علی باش بتن: خداوندا در چشمانم روشنايي در دينم بصيرت و در قلبم يقين و در عملم اخلاص و در نفسم سلامت در روزيم وسعت قرار ده و مرا تا زمانیکه باقي هستم شكرگزار خود قرار ده. برادران و خواهران در فكر هواي نفساني و در فكر رياست مقام و امثال اين كارهاي دنيوي مشغول نباشيد به فكر خودسازي و ديگر سازي مردم كوشا باشيد.
3-شهید سید جلال نودهی خلیل: من شهادت را با بصيرت و آگاهي كامل همچون حسين و اصحابش پذيرفتم و دانستم كه در چه راهي گام بر دارم راهي كه اسلام و قرآن مانند آينه اي صاف و روشن و آبي زلال كه در آن بتوان همه چيز را ديد به ما عاشقان حسين و سربازان امام زمان نشان داده و ما عاشقان كربلاي حسين با بينش وسيع و طرز تفكر منطقي به سوي الله داشته ايم ما رزمندگان اسلام از شما امت مسلمان و قهرمان اين تقاضا را داريم كه تداوم و دهندگان را حسين و شهداي كربلا ايران باشيد.
4-شهید گداعلی خوش روش: فرزندم به دنيا آمد او را قرآن بياموز تا نور قرآن در درونش روشن گردد كه قرآن ما به بصيرت است وهدايت متقين.
5-شهید حسین روحی: خداوندا اين انتخاب را كه همراه با آگاهي و بصيرت و با تمام وجود انتخاب كردم بر من حلال گردان. سلام من به برادراني كه فرصت دارند و ميدانند كه اسلام به آنها نياز دارد اگر در سنگر نظامي هستند، هم آموزش نظامي و پرورش روحي خودشان را فراموش نكنند، و برادراني كه در سنگر علم و تحصيل كه اين سنگر خيلي مهم مي باشد آن را حفظ و از نفوذ عوامل منافق و منحرف جلوگيري كنند.
6-شهید سید موسی سید آموزنده: سفري به دانشگاه الهي بنمايم, دانشگاهي كه امتحان ورودي ندارد بلكه امتحان دروني دارد, دانشگاهي كه كمك مي كند تا انسان با چشم بصيرت همه جهان را ببيند نه با علم دنيوي بلكه با علم معنوي و دنيوي, علم دنيوي مقدمه اي است براي رسيدن به علم معنوي.
7-شهید حسین شفیعی: الهي به من چشم بصيرت ده تا به ببینم كيستم و چيستم خداوندا با تك تك سلولهاي بدن خاكيم لب به سخن گشوده ام خسته دل و ناتوان و در درمنده و ضعيف و حقير و درمانده رو به درگاهت كرده ام توبه ام را به پذير اينكه روح سرگشتم از شدت درد تن خسته ام از ناتواني و بندبند وجودم از التهاب در طلب آمرزش توست دستهاي گناه آلود و لرزانم ديري است كه در سنگرم و در قلب دشمن خدايا دست بسويت دراز كردم و پاسخم ده خداوندا در اين دمهاي آخر زندگيم ممهور به مهر شهادت گردان و توبه اين بيگانه از خويش را به لطف و كرمت به پذير.
8-شهید مرتضی شفیعی: خدايا تو دوستانت را، عاشقانت را در آن سر و ضميرشان مشاهده ميكني و از باطن ضميرشان گاهي، از مقدار عرفان و بصيرت آنها عالم و آگاهي و ميداني كه اينها در چه حد ازبصيرت هستند، اسرار شان پيش تو پيداست و دلهايشان بسوي تو در پرواز است پس خدا يا توفيق كشته شدن در راهت را به من عطا كن تو خود ميداني كه منبا هيچ انيسي مانند تو انس نمي گيرم، انس من توئي، من با انيسي نيستم تنهايم فقط با تو كه هستم حس مي كنم با كسي هستم.
9-شهید شیرعلی شهبازی: برادران بسيجي و سپاهي شما به شدت راهتان را ادامه دهيد تا به اميد حق به كربلاي امام حسين (ع) برسيد . اين برادران بسيجي و سپاهي شما اين بصيرتي در قلب تابناك شما هست مبادا از دست بدهيد. شما با اين بصيرت و نيروي الهي مي توانيد به لقاءالله بپيونديد.
10-شهید سیدمحمدعسگری تطفی: انسان با بصيرت و آگاه و دانا لحظه اي نبايد از ياد خدا و از ياد مرگ غافل باشد چون خداوند در قرآن مي فرمايد اي اهل ايمان اي مسلمان به هوش باش كه ياد مرگ براي تو بهترين موعظه است ديگر لازم نيست مبلغين هر لحظه شما را موعظه كنند ياد مرگ انسان را از هر گونه نافرماني هاي خدا و سرپيچي از دستورات الهي باز مي دارد.
11-شهید رحمان فاتح لوکلایه: با اندك توجهي به متن وصيت نامه خواننده به اعجاب مي‌ آيد كه راستي اين پروانه‌هاي عاشق و طائران تيز پرواز و سبك بال آسمان عشق چسان به معرفت و حقيقت رسيده و حجاب ها و قشوات بصيرت از چشمان حق بينشان دريده و زدوده شده است.
12-شهید حجت اله قاسمیان: بارخـدايا مرا انقطاع كامل بسوي خود عطا فرما و ديده هاي دل ما را به نوري كه با آن نور تورا مشاهده كند رو شن ساز تا آنكه ديده بصيرت ما حجا بهايي نور را بر درد و به نور عظمت واصل گردد و جانها ي ما بمقام قدس عزتت در پيوندد.
جوایز؛
به 5 نفر از شرکت کنندگان که جواب صحیح دهند طبق قرعه جوایز نفیسی اهدا می شود.
آخرین مهلت شرکت در مسابقه: 10 دی 1397
به گزارش خط قرمز – ضمناً اسامی برندگان مسابقات سال 1397 « امر به معروف و نهی از منکر-در آغوش وطن-شمیم عفاف-سبك زندگي اسلامي و بصیرت» در روز 22 اسفند بمناسبت روز شهدا در سالن خاتم النبیاء رشت اعلام میگردد. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *