کد خبر: 9159
تاریخ انتشار: 19/دی/1397 - ساعت : ۱۶:۲۲

مدیر کل تامین اجتماعی گیلان: ماهانه حدود ٢٥٠ میلیارد تومان توسط تامین اجتماعی گیلان تعهدات پرداخت میشود

مدیر کل تامین اجتماعی گیلان: ماهانه حدود ٢٥٠ میلیارد تومان توسط تامین اجتماعی گیلان تعهدات پرداخت میشود

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان :
منابع سازمان تامین اجتماعی از محل حق بیمه ها و حق الناس است
ماهانه حدود ٢٥٠ میلیارد تومان توسط تامین اجتماعی گیلان تعهدات پرداخت میشود
به گزارش خط قرمز – جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در حاشیه نشست کارشناسی این مجموعه با اشاره به اینکه در ٩ ماهه لغایت آذر سالجاری مبلغ ٣٥٣ میلیارد ریال انواع تعهدات کوتاه مدت شامل کمک هزینه ها و غرامتها به بیمه شدگان پرداخت گردیده است افزود : در همین مدت پرداخت ١٦٦٥٠ میلیارد ریال انواع تعهدات بلندمدت در گروههای مختلف مستمریها بیشترین میزان تعهداتی استان را به خود اختصاص داده که شامل ٤٢٣٠ میلیارد ریال مستمری ازکارافتادگی و بازماندگان و ١١٩٨٠ میلیارد ریال مستمری بازنشستگی و حدود ٤٤٠ میلیارد ریال بابت ماده ٣٩ برنامه توسعه بوده است .

ایشان همچنین اذعان داشت : لغایت مهرماه امسال نیز ٥٣٦ میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری در استان پرداخت شده است .

مدیرکل تامین اجتماعی با اشاره به مجموع هزینه های تعهداتی ١٧٥٤٠ میلیارد ریالی بخش بیمه ای استان که بیانگر متوسط ١٩٥٠ میلیارد ریال در هر ماه است اظهار داشت : با اعمال تعهدات بخش درمان در حوزه های مراکز ملکی و خرید خدمات از واحدهای طرف قرارداد این رقم به بیش از ٢٥٠ میلیارد تومان در هرماه میرسد .

حق پرست با تاکید بر اینکه هم اکنون حدود ٦٠ درصد بیمه شدگان اصلی استان را گروه های کارگری در بیمه های اجباری تشکیل میدهند افزود : از ٤٠٨ هزار بیمه شده اصلی تحت پوشش توسط تامین اجتماعی گیلان حدود ٧٠ درصد دارای پرداختی حق بیمه بر مبنای حداقل حقوق میباشند .

ایشان همچنین اظهار داشت : با لحاظ اینکه تعداد قابل توجهی از بیمه شدگان در گروههای خاص دارای معافیتهای سهم دولت میباشند و صرفاً بخش اندکی از حق بیمه توسط آنها به سازمان پرداخت میشود افزود : تامین اجتماعی گیلان در حال حاضر تنها حدود ٦٥ درصد از منابع درآمدی بابت مصارف اشاره شده را در قالب حق بیمه وصول مینماید .

مدیرکل تامین اجتماعی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بعنوان یک مجموعه عمومی غیردولتی فاقد بودجه دولتی است افزود : منابع سازمان از محل حق بیمه ها و حق الناس است و از این رو صیانت از آن بعنوان یک امانت برای آیندگان حمایت از یک فرد یا سازمان نبوده بلکه پشتیبانی ازجامعه و خیل گسترده مخاطبین و شرکای اجتماعی آن که نیمی از مردم کشور را شامل میشود خواهد بود . خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *