کد خبر: 5086
تاریخ انتشار: 25/آبان/1397 - ساعت : ۱۱:۲۷

مدیرکل امور مالیاتی گیلان : امسال 510 میلیارد تومان وصول مالیات داشتیم

مدیرکل امور مالیاتی گیلان : امسال 510 میلیارد تومان وصول مالیات داشتیم

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر 85 درصد درآمد استان از محل وصول درآمدهای مالیاتی است، گفت: هدف ما این است که مالیات در نهایت آرامش وصول شود.

به گزارش خط قرمز ، جواد انوری در جلسه مجمع نمایندگان با مدیران عامل بانک‌های استان و مدیران کل، اظهار کرد: در مالیات بر ارزش افزوده هر ساله مشکلاتی داریم که امسال وصول مطالبات کردیم. با توجه به اینکه مالیات بر ارزش افزوده زیاد است لذا این بخش نیازمند مساعدت نمایندگان مجلس است.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان افزود: امسال 510 میلیارد تومان وصول مالیات داشتیم که 226 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 85 درصد درآمد استان از محل وصول درآمدهای مالیاتی است، گفت: در شهرستان‌های انزلی و آستارا پرونده‌های صوری داریم که افرادی کارت اجاره‌ای دریافت کرده‌اند و الان دارای بدهی‌های میلیاردی هستند.

انوری، در خصوص بخشودگی جرائم مالیاتی تصریح کرد: جرائم مالیاتی یا غیرقابل بخشش هستند یا قابل بخشش که در اینصورت تا سه سال می‌توانیم تسهیل کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان با بیان اینکه هدف ما این است که مالیات در نهایت آرامش وصول شود، گفت: در فرار مالیاتی که مربوط به کارت‌های اجاره‌ای بوده و توسط شرکت‌های صوری انجام گرفته، شامل حدود 150 میلیارد تومان اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده می‌شده که بخشی از آن پس از رسیدگی وصول گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *