کد خبر: 10728
تاریخ انتشار: 9/بهمن/1397 - ساعت : ۱۴:۴۶

مدیرعامل هلال احمر گیلان خبرداد: آشیانه بالگرد هلال احمر گیلان در دهه فجر در چاف لنگرود افتتاح می شود

مدیرعامل هلال احمر گیلان خبرداد:  آشیانه بالگرد هلال احمر گیلان در دهه فجر در چاف لنگرود افتتاح می شود

مدیرعامل هلال احمر گیلان از افتتاح آشیانه بالگرد هلال احمر گیلان در دهه فجر در چاف لنگرود خبر داد.

به گزارش خط قرمز ، مهدی ولی پور در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای گیلان و حضور چشمگیر مردم در بازدید از غرفه هلال احمر گیلان از برگزاری بیش از 40 برنامه در هلال احمر استان گیلان در دهه فجر خبر داد و گفت: افتتاح 21 خانه هلال، اعزام 20 کاروان سلامت، حمایتی و آموزشی به روستا های کم برخوردار، از جمله برنامه های هلال احمر گیلان در ایام الله دهه فجر است.

وی گفت: خانه هلال مکانی است که هر کسی با عضویت، علاوه بر مشارکت در خدمات بشر دوستانه می تواند آموزشهای لازم امدادی را فراگرفته و به خانواده و نزدیکان خود منتقل کند، ین خانه ها با ساختار داوطلبی بدون نیروی انسانی رسمی، پیمانی یا قراردادی در سطح محلات شهرها و روستاها که توسط اعضا، داوطلبان و خیرین اداره می شود.

ولی پور اظهار کرد: ساماندهی و آموزش داوطلبان، ارائه آموزش های عمومی به مردم با هدف ایجاد آمادگی در زمان وقوع حوادث احتمالی، مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله اهداف تاسیس خانه هلال به شمار می رود. به منظور تحقق اهداف بشر دوستانه، جذب داوطلبان و گسترش آموزشهای امدادی خانه هلال در سطح مراکز دهستانها، محلات و شهرهای گیلان با مشارکت و تعامل شهرداران، دهیاران و اعضای شورای شهر و روستا از اولویت فعالیتهای جمعیت هلال احمر استان است.با افتتاح خانه های هلال در دهه فجر تعداد خانه های هلال استان به بیش از 160 خانه هلال می رسد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: ساختمان اداری امدادی کلید بر صومعه سرا در 412 متر مربع و دو طبقه با هزینه ای بالغ بر 680 میلیون تومان از محل کمک های جمعیت هلال احمر مرکز و تملک و دارایی استان به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به نیاز استان به استقرار بالگرد و آماده سازی آشیانه آن در مرکز آموزشی تخصصی چاف لنگرود گفت: آشیانه بالگرد جمعیت هلال احمر استان در فضایی به وسعت 2 هزار و 500 متر مربع با هزینه بالغ بر 3 میلیارد تومان در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.

ولی پور، اظهار کرد: برگزاری نشست های جوانان با رویکرد پیروزی انقلاب اسلامی، تجلیل از نجاتگران، داوطلبان و جوانان فعال هلال احمر استان، برگزاری کارگاههای آموزشی نقش جوانان در انقلاب، برگزاری مسابقات آموزشی و فرهنگی ویژه کارکنان و اعضای هلال احمر، افتتاح کانونهای دانش آموزی، طلاب و جوانان، برگزاری کرسی آزاد اندیشی ویژه دانشجویان مرکز علمی – کاربردی ، همسان سازی مربیان طرح دادرس از دیگر برنامه های این جمعیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *