کد خبر: 3110
تاریخ انتشار: 29/مهر/1397 - ساعت : ۰۹:۵۳

مدال طلای گرندپری انگلستان بر گردن ورزشکار گیلانی آویخته شد

مدال طلای گرندپری انگلستان بر گردن ورزشکار گیلانی آویخته شد

آرمین هادی ‌پور تکواندوکار ملی پوش گیلانی عنوان قهرمانی و مدال طلای مرحله چهارم مسابقات گرند پری در منچستر انگلیس را کسب کرد و به یکسال انتظار تیم ایران برای رسیدن به نشان زرین در این رویداد مهم پایان داد.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان روز یکشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت: در مرحله چهارم مسابقات گرندپری سال 2018 که از جمعه گذشته در منچستر انگلیس آغاز شده ، هادی پور در وزن 58- کیلوگرم با برتری برابر تمامی رقبای سرشناس خود، روی سکوی قهرمانی قرار گرفت.
محسن سترگی افزود: این تکواندوکار شایسته گیلانی در نخستین دیدار به مصاف سرگیو سوزوکی از ژاپن دارنده مدال برنز بازی‌ های آسیایی 2018 رفت و 23 بر 11 مقابل حریفش به برتری رسید.
وی ادامه داد: هادی پور در دور دوم با رامنارونگ ساوکویهاری تایلندی نایب قهرمان 2018 آسیا و دارنده مدال برنز جهانی 2017 و 2015 و در دور سوم با ویتو دلاکویلا ایتالیایی دارنده برنز قهرمانی اروپا 2018 و برنز قهرمانی جهان 2017 مبارزه کرد که این حریفانش را نیز با اقتدار شکست داد و به دیدار نهایی صعود کرد.
به گفته سترگی، تکواندوکار ملی پوش شایسته استان گیلان در دیدار نهایی و فینال این دوره از مسابقات که بامداد امروز (یکشنبه) برگزار شد، با تای هون کیم کره‌ای قهرمان بازی ‌های آسیایی 2018، قهرمان مسابقات آسیا 2018، قهرمان 2017 جهان و دارنده مدال برنز المپیک ریو 2016 به رقابت پرداخت که در نهایت با نتیجه 16 بر 12 حریفش را شکست داد و عنوان قهرمانی را کسب کرد.
به گزارش خط قرمز ، مرحله چهارم مسابقات تکواندو گرند پری سال 2018 که با حضور زبده ترین تکواندوکاران جهان در انگلیس برگزار شد، G4 بود که به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.4 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و یک هزار دلار جایزه نقدی تعلق می گیرد.
آرمین هادی پور متولد 1373 اهل شهرستان رشت است و تاکنون مقام های زیادی را در رشته تکواندو کسب کرده که می توان به کسب مدال طلای المپیک آزمایشی ریو ، مدال نقره قهرمانی جهان ، 2 مدال قهرمانی آسیا (که یکی از این مدال ها طلا و دیگری برنز می باشد که مدال طلا برای اولین بار در تاریخ تکواندو ایران بدست آمده)، کسب 2 مدال طلا یونیورسیاد، یک مدال نقره جام جهانی، یک مدال نقره گرند پریکس ، مدال طلای گرند اسلم و مدال نقره گرند پری روسیه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *