کد خبر: 2810
تاریخ انتشار: 25/مهر/1397 - ساعت : ۱۱:۰۲

مانور طرح اضطراری دوسالانه در فرودگاه گیلان برگزار شد

مانور طرح اضطراری دوسالانه در فرودگاه گیلان برگزار شد

مانور طرح اضطراری دوسالانه فرودگاه گیلان با حضور 300 نفر از عوامل امداد و نجات در حضور ارزیابان کشوری در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت برگزار شد.

 


به گزارش خط قرمز و به نقل از ایرنا ، مدیرکل فرودگاه گیلان در حاشیه برگزاری این مانور ظهار داشت: مانور یادشده به منظور آمادگی بیشتر در مواقع سوانح هوایی با حضور عوامل فرودگاهی، امداد و نجات ،مبارزه با بحران، انتظامی، نظامی و … به اجرا درآمد.
غلامرضا کریم آقایی بیان کرد: این مانور بر اساس قانون 9137 سازمان هواپیمایی کشوری بین المللی (ایکائو) به صورت موفق با حضور ارگان های امنیتی، خدماتی و امدادی در فرودگاه سردار جنگل برگزار شد.
وی افزود: در این مانور بر اساس یک موضوع و حادثه از پیش تعیین شده، عوامل امداد و نجات به محض اعلام توسط برج مراقبت پرواز، بموقع در محل حاضر شده و به کمک حادثه دیدگان فرضی می پردازند و پس از انجام مانور، نقاط ضعف و قوت این مانور توسط کارشناسان ارزیاب دفتر استانداردهای فرودگاهی مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته کریم آقایی ، با توجه به اینکه نزدیک به 95درصد سوانح هواپیمایی در فرودگاه رخ می دهد، برگزاری دو سالانه مانورهای اضطراری بمنظور آمادگی بیشتر در این سوانح انجام می شود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و با مساحتی معادل 220 هکتار به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *