کد خبر: 7767
تاریخ انتشار: 1/دی/1397 - ساعت : ۱۴:۰۲

فیبرنوری بر روی 6 خط انتقال و فوق توزیع نصب می شود

فیبرنوری بر روی 6 خط انتقال و فوق توزیع نصب می شود

در راستای ایجاد سيستم هاي حفاظتي و رویت پذیری و تبادل بهتر اطلاعات، پروژه نصب فیبرنوری بر روی 6 خط انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای گیلان به طول 47 کیلومتر اجرا می شود.

به گزارش خط قرمز «مهندس بیژن» مجری طرح خطوط معاونت طرح وتوسعه شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص پروژه نصب فیبرنوری گفت: پروژه نصب فیبرنوری با استفاده از نظرات و کارشناسی های انجام شده در معاونت های بهره برداری و طرح و توسعه بر روی خطوط اولویت¬بندی شده طرح جامع مخابراتی اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه عمليات احداث خطوط فيبر نوري شامل تامين تجهيزات، نصب و سيم كشي می باشد، افزود: تامین تجهیزات و انتخاب پیمانکار اجرایی پروژه انجام شده و عملیات اجرایی نصب سیم محافظ OPGW بر روی برخی از خطوط انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای گیلان به طول تقریبی 47 کیلومتر طی روزهای آتی انجام خواهد شد.
مجری طرح خطوط با بیان اینکه فیبر نوری بستر لازم برای تبادل سریع و باکیفیت اطلاعات را مهیا می کند، گفت: پروژه نصب فیبرنوری بر روی خط 63کیلوولت نفوت-صومعه سرا به طول 7 کیلومتر، خط 63 کیلوولت رشت شمالی-مقدم به طول 11 کیلومتر، خط 63 کیلوولت بی بی حوریه-کاویان به طول 10 کیلومتر، خط 230 کیلوولت رشت شمالی-نیروگاه گیلان به طول 11 کیلومتر، خط 63 کیلوولت سیادتی-نفوت به طول 7 کیلومتر و خط 63 کیلوولت تغذیه کننده پست فشتال سیاهکل به طول 1 کیلومتر اجرا خواهد شد.
وی در خصوص اهداف به کارگیری شبکه فیبر نوری در شبکه برق گفت: دریافت اطلاعات از نیروگاه‌ها و پست‌های در دست بهره‌برداری، ضرورت اتوماسیون شبکه توزیع و فوق توزیع به خصوص در مناطق حساس شبکه و جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته، برنامه‌ریزی دقیق به منظور بهره‌برداری صحیح از پست‌ها و نیروگاه‌ها و اعمال هماهنگی و کنترل فرکانس شبکه چه در بخش تولید و چه در بخش انتقال از اهداف به کارگیری شبکه فیبر نوری در شبکه برق می باشد.
مجری طرح خطوط افزود: مانيتورينگ شبكه انتقال و فوق توزيع، برقراری ارتباط بین دیسپاچینگ فوق توزیع اصلی با سایر دیسپاچینگ‌های فرعی، برقراری ارتباطات به منظور پوشش مخابراتی و اتصال آن‌ به کلیه دیسپاچینگ‌های منطقه‌ای و دیسپاچینگ ملی و افزایش بهره‌وری از طریق انتقال اطلاعات از دیگر اهداف به کارگیری شبکه فیبر نوری در شبکه برق می باشد.
بیژن ابراز امیدواری کرد که با اجرای پروژه نصب فیبرنوری بر روی خطوط و انتقال داده با سرعت بالا و ایجاد بستر مناسب، نتایج چشمگیر در پیشبرد اهداف شرکت حاصل شود.
گفتنی است که پیمانکار این پروژه شرکت اصلان نیرو بختیاری و مشاور پروژه شرکت موننکو می باشد و مبلغ لازم برای اجرای این پروژه، حدود 3.302.970.000 ریال برآورد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *