کد خبر: 9440
تاریخ انتشار: 24/دی/1397 - ساعت : ۰۹:۰۸

فرمانده سپاه گیلان: بسیج نقش ویژه‌ای در ساخت مسکن محرومان دارد

فرمانده سپاه گیلان: بسیج نقش ویژه‌ای در ساخت مسکن محرومان دارد

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: بسیج در حوزه‌های عمرانی به‌ویژه در بخش‌ ساخت مسکن محرومان اقدامات گسترده‌ای را در کشور انجام داده است.

به گزارش خط قرمز ، سردار محمد عبدالله‌پور در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه بندرانزلی اظهار داشت: بسیج و سپاه به‌عنوان نیروهایی مردمی و انقلابی در حوزه عمران و آبادانی و ساخت مسکن محرومان حضور بسیار فعال و مستمری دارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان به ایستادگی چهل‌ ساله اقشار محروم جامعه در نظام اسلامی اشاره کرد و افزود: دشمن به‌دنبال ایجاد ناامنی در کشور است به‌همین علت مجموعه نیروهای سپاه و بسیج باید در کنار هم چاره‌ای در این زمینه بیاندیشند و اقشار محروم را نیز فراموش نکنند.

عبدالله‌پور با بیان اینکه دشمن برای شکست نظام جمهوری اسلامی به جنگ نرم روی آورده است عنوان کرد:‌ دشمن با ایجاد اختلاف و درگیری قصد ترویج و گسترش افکار و اندیشه‌های منفی را در جامعه دارد و برای پیشبرد اهداف خود در این حوزه درصدد دور کردن روحانیت از متن مردم است.

وی از همبستگی سپاه و نیروهای ناجا و مرزبانی کشور سخن گفت و خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح کشورمان به دلیل برهم زدن معادلات جهانی مورد غصب دشمنان واقع شده‌اند به همین دلیل آمریکایی‌های خون‌آشام برای براندازی انقلاب اسلامی از هر نقشه و ترفندی استفاده می‌کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان سیاست‌های غلط برخی مسئولان و ایجاد نارضایتی در مردم را متذکر شد و ابراز داشت: اگر هر مجموعه‌ای در راستای تقویت این نارضایتی‌ها گام بردارد بسیج و سپاه در مقابل به عنوان دو بازوی توانمند انقلاب رفع مشکلات اقشار ضعیف را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

عبدالله‌پور وجود اختلاف نظرهای اعتقادی بین انقلاب اسلامی و رژیم سرمایه‌داری آمریکا را مورد تأکید قرار داد و گفت:‌ وجود 22 گردان امام حسین برای حوزه مبارزه با جنگ نرم و وجود 72 گردان بیت‌المقدس در حوزه جنگ نیمه سخت در گیلان بخشی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است.

وی ارتش و سپاه را دو برادر قدرتمند برای حفظ و حراست از آرمان‌های نظام اعلام کرد و اظهار داشت: مشارکت در حوزه جنگ نرم دشمن،‌ و اتحاد بر علیه دشمن و استکبار جهانی از اولویت‌های سپاه و ارتش است بنابراین با این ارتباطات قوی کسی نمی‌توان بین این دو تفرقه ایجاد کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه سپاه پاسداران پس از اتمام جنگ هشت ساله مأموریت‌های مهمی از طرف مقام معظم رهبری گرفت افزود: جنگ سخت، جنگ نیمه سخت، جنگ نرم، عمق بخشی خارجی و عمق بخشی داخلی از جمله این اهداف و راهبردهای تعیین شده برای سپاه پاسداران بود.

عبدالله‌پور به ولایت‌پذیری سپاه پاسداران و نیروهای آن در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت:‌ به علت همین اطاعت‌ها و رفتار خالصانه با اقشار مختلف مردم به ویژه محرومان سپاه و بسیج هیچ‌وقت از امام راحل و مقام معظم رهبری کارت قرمز دریافت نکرده‌اند.

وی پشتوانه بزرگ سپاه پاسداران را مردم و حضور آنان در سنگر مساجد اعلام کرد و بیان داشت: مقابله با تهدیدات دشمن در حوزه‌های مختلف،‌ درد دل کردن با مردم و شنیدن حرف‌های آنان در جهت رفع معضلات موجود توسط نیروهای سپاهی اقدامی در جهت پاسداری از ارزش‌های انقلاب است.

فرمانده سپاه قدس گیلان کمک‌های سپاه به مردم کشورهای یمن، لبنان، غزه، فلسطین، بحرین، سوریه و تمام مردم مظلوم دنیا را متذکر شد و تصریح کرد:‌ سپاه پاسداران در جهت کمک به تمامی محرومان و مظلومان در اقصی نقاط جهان با صراحت تمام در مورد انجام این کمک‌ها صحبت می‌کند.

وی تحقق ارزش‌های انقلاب اسلامی به دور از جناح‌بندی‌های سیاسی را راهبرد اصلی سپاه قلمداد کرد و اظهار داشت: خط اصلی نیروهای سپاه ولایت‌فقیه و پشتیبانی از آن است علاوه بر این فعالیت بسیار چشمگیری نیز در حوزه‌های عمران،‌ آبادانی و ساخت مسکن محرومان انجام می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *