کد خبر: 11050
تاریخ انتشار: 12/بهمن/1397 - ساعت : ۰۲:۴۴

فرماندار رشت از افتتاح 336 پروژه در سطح شهرستان در دهه فجر خبر داد

فرماندار رشت از افتتاح 336 پروژه در سطح شهرستان در دهه فجر خبر داد

فرماندار شهرستان رشت گفت: ۳۳۶ پروژه با اعتبار بالغ بر ۵۰۸ میلیارد تومان به مناسبت دهه فجر در رشت افتتاح می‌شود.

به گزارش خط قرمز : میرشمس مومنی‌زاده غروب امروز 11/11/97 در نشست با اصحاب رسانه در فرمانداری رشت گفت :خبرنگاران، حلقه واسط بین مسئولان و مردم هستند و امیدوارم که مردم راه پیشرفت را با قدرت و شتاب طی کنند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به خلاصه‌ای از خدمات دولت به مناسبت پیروزی انقلاب گفت: 336 پروژه اعم از پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد؛ 298 پروژه در این ایام به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی سه پروژه در قالب مراسم کلنگ‌زنی قرار دارد.

وی با بیان اینکه 35 پروژه اقتصادی با سرمایه بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد خاطرنشان کرد: 336 پروژه با مجموع اعتبارات و تسهیلات بانکی و سرمایه‌گذاری 508 میلیاردتومان به بهره‌برداری می‌رسد که 2 هزار و 39 فرصت شغلی دائم و موقت ایجاد کرده است.

ماینده عالی دولت در شهرستان رشت تصریح کرد: در ایام دهه مبارک فجر 2 هزار و 500 برنامه مذهبی، فرهنگی و هنری در شهرستان داریم که توسط دستگاه‌های مربوطه انجام می‌شود.

مومنی‌زاده با اشاره به 86 ریز پروژه با هزینه حدود 58 میلیارد تومان گفت: در بخش بهداشت و درمان چهار پروژه با حدود 2 میلیارد تومان هزینه، بخش تعاون، کار و رفاه اجتماعی 15 پروژه با حدود دو میلیارد و نیم هزینه افتتاح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 7 پروژه با هزینه‌ای حدود 160 میلیارد تومان در بخش صنعت معدن و تجارت 23 پروژه چهار و نیم میلیارد تومانی در بخش مسکن روستایی 167 پروژه با هزینه‌ای حدود 169 میلیارد تومان در بخش عمران شهری نیز افتتاح می‌شود.

مومنی زاده افزود: پنج پروژه حدود 2 میلیارد تومانی در بخش آب و فاضلاب شهری و روستایی، 12 پروژه حدود 53 میلیارد تومانی در بخش جهاد کشاورزی و شیلات، 20 پروژه در بخش گردشگری، 3 پروژه 3 میلیارد و 200 میلیون تومانی در بخش اوقاف و 5 پروژه 3 میلیارد و 220 میلیون تومانی در بخش ورزش و جوانان از دیگر برنامه‌ها است.

وی افزود: در خشکبیجار 14 پروژه با حدود 3 میلیارد تومان، خمام 35 پروژه با حدود 50 میلیارد تومان، لشت نشا 9 پروژه با حدود 3 میلیارد تومان، سنگر 20 پروژه با 17 میلیارد تومان، بخش مرکزی 34 پروژه و در شهرستان رشت 196 پروژه با 246 میلیارد و 394 میلیون و 200 هزار تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه سیاست ما در مدیریت استفاده از همه ظرفیت شهرستان برای حل مشکل مردم و توسعه شهرستان است گفت: هیچ مانعی برای توسعه شهرستان نبوده و نخواهد بود و از همه مدیران اجرایی، همه احزاب و NGO‌ها تقاضا دارم درصدد رفع مشکل مردم باشند.

مومنی‌زاده با اشاره به اینکه شهرستان رشت به‌عنوان مرکز استان و ظرفیت گسترده در همه عرصه‌ها لایق پیشرفت بیشتر است خاطرنشان کرد: منابع انسانی ما شامل افراد خلاق و هوشمند در کل کشور و حتی در سطح جهان است که ما باید از این ظرفیت‌ها بهره بگیریم.

فرماندار شهرستان رشت با تأکید بر پیشرفت‌ در حوزه‌های مختلف بعد از انقلاب افزود: خوشبختانه مردم آگاهی داریم و اگر یک مقایسه ساده بین قبل و بعد از انقلاب شهرستان شود خدمات انجام شده معلوم می‌شود.

وی به آسفالت کردن راه‌های مواصلاتی بعد از انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: برق، گاز و تلفن دار کردن روستاها و ارائه خدمات زیرساختی در حوزه‌های مختلف بعد از انقلاب چشمگیر بوده است؛ پیشرفت‌ها با وجود همه مشکلات محسوس است.

مومنی زاده با بیان اینکه اختلاف سلیقه در حوزه‌های مختلف اشکالی ندارد گفت: همه باید برای پیشرفت استان گام بردارند زیرا تا رسیدن به نقطه مطلوب راه درازی داریم و کارهای زیادی باید انجام دهیم که همه اینها با تلاش و تعامل امکان پذیر است.

فرماندار شهرستان رشت اظهار داشت: معتقدم باید از همه نیروها و گرایش‌ها برای توسعه شهرستان بهره بگیریم زیرا منازعه و زد و خورد سودی به کسی نرسانده و فقط انرژی ما را تلف می‌کند و این به نفع جامعه نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با مهم برشمردن نقش خبرنگاران در جامعه تصریح کرد: نقد مدیران توسط خبرنگاران ضروری است اما این نقد باید واقع‌بینانه، صادقانه و در جهت پیشرفت و رفع مشکلات جامعه باشد.

مومنی‌زاده با اشاره به جمله امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه “مردم ما از مردم صدر اسلام بهتر هستند” خاطرنشان کرد: ما مردم قدرشناس و با محبتی داریم و باید از این ظرفیت در جهت رفع مشکلات و پیشرفت استان بهره بگیریم.

وی به حاشیه‌های پیرامون انتخاب شهردار رشت اشاره کرد و افزود: با رئیس و همه اعضای شورای شهر صحبت کرده و حساسیت این مسئله را به آنها متذکر شدم؛ به آنها گفتم که اگر به وظایف قانونی خود برای انتخاب شهردار عمل نکنند مجبور می‌شوم به وظیفه قانونی خود عمل کنم.

مومنی‌زاده با بیان اینکه وی از نظر قانونی در صورت عدم انجام وظیفه شورای شهر می‌تواند این شورا را منحل کند گفت: اخطار کتبی در این خصوص برای رئیس شورای شهر نوشتم و به دستگاه‌های ذی‌ربط دادم؛ به صورت مکتوب ضعف عملکرد شورای شهر را به استانداری اعلام کردم.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: امیدوارم سرنوشت شهردار رشت تعیین شده و نتیجه خیر داشته باشد تا ما بتوانیم با بهره‌گیری از یک مدیریت درست در جهت پیشرفت و توسعه این شهر بزرگ گام برداریم؛ انتخاب شهردار وظیفه قانونی شورای شهر است.

وی با بیان اینکه ما در حوزه برق منطقه‌ای و تقویت زیرساخت‌ها مشکل داریم گفت: یکی از اولویت‌های ما در جلسه کمیته پیگیری طرح‌های ملی، تقویت حوزه برق است و اقداماتی نیز در این زمینه انجام شده و امیدواریم مشکلات برطرف شود.

مومنی‌زاده با اشاره به مشکلات حوزه پسماند افزود: جمع‌آوری غیر اصولی زباله مشکلات زیادی مخصوصا در منطقه سراوان ایجاد کرده و استاندار با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند؛ نصب دستگاه تصفیه شیرابه زباله و دستگاه زباله سوز از جمله این اقدامات است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت به مشکلات دفترچه خدمات درمانی کارگران اشاره کرد و گفت: پیگیری‌های زیادی در سطح استان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم؛ بخشی از این مشکلات حل شده و بخش دیگر آن نیز باید حتما حل شود.

فرماندار شهرستان رشت اظهار داشت: 40 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی بافت‌های فرسوده شهر رشت اختصاص داده شده است و شهرداری و راه و شهرسازی در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

مومنی‌زاده با بیان اینکه 20 کمپ و مرکز نگهداری در شهرستان رشت داریم افزود: این 20 مرکز ظرفیت نگهداری از 650 نفر را دارند که برای ما کافی نیست و باید در این رابطه از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر بهره بگیریم.

وی با اشاره به ترافیک رشت خاطرنشان کرد: قطار شهری برای این شهر بسیار ضروری است و یک شرکت مشاور از طرف شهرداری مطالعاتی در این زمینه انجام داده و اعتباری هم برای آن گذاشته شده است؛ باید با سرعت بیشتری این پروژه را دنبال کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری رشت نیز در این نشست اظهار داشت: پروژه‌های برجسته شهرستان رشت نسبت به سال گذشته افزایش یافته و تا نوروز امسال حداقل بالغ بر 500 میلیارد تومان پروژه به بهره برداری می‌رسد.

محمدعلی ویشکایی افزود: پروژه پست برق 63.20، افتتاح یک شرکت در سپیدرود، افتتاح شرکت ورق با هزینه بالغ بر 7 میلیارد تومان، پروژه 70 میلیارد تومانی ریسندگی در کوچصفهان، احداث زمین ورزشی و افتتاح مرکز تولید و پرورش مرغ از برنامه‌های ما است.

وی خاطرنشان کرد: خط دو مداره برق شهر صنعتی رشت، افتتاح بزرگترین پمپاژ زمین کشاورزی با اعتبار 12 میلیارد تومان، احیای آب‌بندان‌های استان، مدرن‌سازی کارخانه‌های برنج‌کوبی و افتتاح دو پروژه در بحث بوم گردی در خمام و سنگر از جمله اقدامات ما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *