کد خبر: 5539
تاریخ انتشار: 2/آذر/1397 - ساعت : ۱۲:۴۳

فاطمه شیرزاد : مدیریت پسماند از اولویتهای شهرداری رشت است

فاطمه شیرزاد :  مدیریت پسماند از اولویتهای شهرداری رشت است

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت گفت: مدیریت پسماند و رفع مشکلات پیرامون آن از اولویت های شهرداری رشت است.
به گزارش خط قرمز ، فاطمه شیرزاد با ابراز گلایه از عدم تحقق وعده های دولت درباره زباله سوز سراوان اظهار کرد: انتظار داریم اعتبارات مورد نیاز دولتی به منظور احداث دستگاه زباله سوز در سراوان هر چه سر یعتر اختصاص پیدا کرده و این دغدغه مهم و اساسی برطرف شود.
وی با اشاره به سند راهبردی پسماند شهرداری رشت گفت: جمع آوری پسماند خشک و تفکیک زباله از مبدا موضوع مهمی است که باید در سند راهبردی بیش از گذشته به آن توجه شده و افزایش ظرفیت کارخانه کودآلی نیز می تواند گام موثری در کاهش حجم زباله های رشت باشد.
شیرزاد به خرید مخازن زباله ۶۶۰ لیتری برای رشت اشاره کرد و افزود: بسیاری از مخازن زباله در رشت شکسته شده و قابل تعمیر نیستند و باری اضافه به دوش پاکبانان تحمیل می کنند.
وی با تاکید به ساماندهی سگ های بلاصاحب در رشت تصریح کرد : این موضوع بارها در کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا مطرح شده و انتظار داریم با عقیم سازی، واکسینه کردن و اقدامات پیشگیرانه از خطرات ناشی از حضور سگ های بلاصاحب در رشت جلوگیری شود.
به گزارش خط قرمز ، شیرزاد با انتقاد از عدم پرداخت حقوق و مزایای معوقه پاکبانان رشت بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران برای آنان مشکلات زیادی فراهم می کند.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به سرد شدن هوا اشاره کرد و گفت: شرکت های پیمانکاری موظفند البسه مناسب فصلی در اختیار پاکبانان قرار داده و در صورت عدم توجه به این موضوع با آنان برخورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *