کد خبر: 8080
تاریخ انتشار: 4/دی/1397 - ساعت : ۱۶:۰۶

عملیات اجرایی پست 63/20 کیلوولت آستارا آغاز شد

عملیات اجرایی پست 63/20 کیلوولت آستارا آغاز شد

به منظور تامین برق مطمئن و پایدار مشترکین محترم شهرستان آستارا، عملیات اجرایی پست 63/20 کیلوولت آستارا آغاز شد.
به گزارش خط قرمز «مهندس محمد افتخاری» مجری طرح پستهای معاونت طرح وتوسعه شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان، از آغاز عملیات اجرایی پست 63/20 کیلوولت آستارا خبر داد.
وی افزود: با توجه به کارشناسی‌های انجام شده و با در نظر گرفتن پارامترهای متعدد انتخاب زمین، احداث پست 63/20 کیلوولت آستارا با هدف تامین برق مطمئن و پایدار مشترکین محترم شهرستان آستارا در مرکز مصرف بار در دستورکار قرار گرفت. با توجه به احداث این پست در مرکز مصرف بار، تلفات انرژی در شبکه توزیع برق شهرستان آستارا به حداقل ممکن خواهد رسید.
افتخاری در خصوص مشخصات فنی پروژه گفت: پست 63/20 کیلوولت آستارا در زمینی به مساحت 5700 متر مربع در شهر آستارا و به صورت AIS و INDOOR (کاملا سرپوشیده ) در راستای مطابقت با مبلمان و معماری شهری احداث می‌شود. این پست دارای دو دستگاه ترانسفورماتور 40MVA با سطح ولتاژ 63/20 کیلوولت و با 12 فیدر خروجی بوده و خط تغذیه این پست به صورت کابلی از پست 23/63 کیلوولت آستارا و به طول تقریبی 9 کیلومتر می‌باشد. وی با بیان اینکه درصد پیشرفت فیزیکی نصب فونداسیون تجهیزات پست در حدود 95 درصد است، ابراز امیدواری کرد که پست آستارا در سال 98 وارد مدار شود.
به گزلرش خط قرمز – مجری طرح پستهای شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص ویژگی خاص این پروژه گفت:
یکی از ویژگی‌های ممتاز این پروژه استفاده از ترانس‌های کم صدا بوده که از آلودگی صوتی و ایجاد مزاحمت برای شهروندان ساکن منطقه جلوگیری خواهد نمود. همچنین با توجه به آب گیر بودن منطقه و بمنظور جلوگیری از ورود آبهای سطحی به کانال‌های داخل پست و آب گرفتگی تجهیزات پست، تصمیم بر آن شد سطح کف پست در حدود 20 سانتیمتر بالاتر از سطح کف جاده مجاور باشد. شایان ذکر است مشاور این پروژه شرکت خدمات مهندسی برق(مشانیر) و پیمانکار پروژه شرکت مبنا نیرو می باشد. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *