کد خبر: 7865
تاریخ انتشار: 1/دی/1397 - ساعت : ۲۱:۴۷

شیرزاد : اتمام پروژ های نیمه تمام ؛ اولویت کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در بودجه 98 شهرداری رشت

شیرزاد : اتمام پروژ های نیمه تمام ؛ اولویت کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در بودجه 98 شهرداری رشت

فاطمه شیرزاد به بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت پیرامون سازمانهای مرتبط با حوزه خدمات شهری اشاره کرد و گفت: اولویت کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت اتمام پروژه های نیمه تمام شهر است.
به گزارش خط قرمز ،در شصت و هشتمین جلسه کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت اولویت های بودجه سال ۹۸ سازمان های خدمات رسان شهرداری رشت از جمله آتش نشانی، آرامستان، سیما و منظر و غیره مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت در این جلسه که با حضور پیمانکاران حوزه پسماند شهرداری برگزار شد اظهار کرد: پیمانکاران حوزه پسماند از شهرداری رشت مطالباتی دارند که بخشی از آن در قالب تهاتر پرداخت شده است.
فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه از پیمانکاران حوزه پسماند انتظار رفع مشکلات این حوزه را داریم افزود: انتظار داریم با انجام تغییرات و بازنگریها در این حوزه شاهد عملکرد بهتر در حوزه نظافت شهر و همچنین رفع مشکلات و دغدغه های پاکبانان باشیم.
وی با بیان اینکه شنیده هایی پیرامون کمبود نیرو در بخش پسماند شهرداری رشت به گوش می رسد گفت: در بحث نیروی انسانی ، حق اضافه کاری، شب کاری، جمعه کاری و غیره باید بر اساس قرار دادها اقدام شود.
شیرزاد پیمانکاران حوزه پسماند رشت را از افراد با تجربه دانست و تصریح کرد: انتظار داریم خدمات رفاهی که پیمانکاران حوزه پسماند در شهرهای دیگر از جمله سفرهای زیارتی_ کارت هدیه و غیره برای پاکبانان در نظر گرفته اند توسط پیمانکاران پسماند رشت نیز به پاکبانان شهرداری اختصاص پیدا کند
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به وضعیت نامطلوب مخازن ۶۶۰ لیتری زباله در رشت افزود: مخازن شکسته زباله سیمای شهری را نازیبا کرده و این مخازن باید از سطح شهر جمع آوری شود.
شیرزاد با بیان اینکه حمل مخازن زباله شکسته سلامت پاکبانان را تهدید می کند گفت: تامین البسه مناسب برای پاکبانان به منظور فعالیت در روزهای گرم و سرد سال موضوع دیگری است که پیمانکاران موظف به رعایت آن بوده و متاسفانه در برخی از اوقات دیده شده که در فصول مختلف سال البسه مناسب در اختیار پاکبانان قرار ندارد.
وی با تاکید به توزیع شیر رایگان روزانه درمیان پاکبانان شهرداری رشت بیان کرد: همچنین در کنار توزیع شیر رایگان باید در مناسبت هایی از جمله عید نوروز، شب یلدا و غیره کارت های هدیه به پاکبانان داده شده و این موضوع باید در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت در نظر گرفته شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با انتقاد از نگرانی شهروندان پیرامون حضور سگ های بلاصاحب در رشت افزود: سازمان پسماند شهرداری رشت متولی ساماندهی سگ های بلاصاحب در رشت بوده و امیدوارم با برنامه ریزی های انجام شده به زودی شاهد رفع کامل این مشکل باشیم.
شیرزاد نصب شبرنگ و علائم هشدار دهنده به دور مخازن زباله و لباس پاکبانان را امری ضروری دانست و گفت: شبرنگها باید به طور کامل دور مخازن زباله نصب شده و یقینا چنین اقداماتی در کاهش آمار تصادف پاکبانان در حین انجام خدمت نقش موثری دارد.
شیرزاد با تاکید به انجام برنامه ریزی به منظور پرداخت به موقع حقوق و پاداش پایان سال پاکبانان شهرداری رشت تصریح کرد: یکی از دغدغه های همیشگی پاکبانان شهرداری رشت دریافت حقوق و پاداش پایان سال بوده و امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده شاهد رفع این دغدغه بوده و با پرداخت به موقع حقوق و پاداش پاکبانان توسط شرکت های پیمانکاری مشکلی برای آنان در تامین معیشت خانواده هایشان ایجاد نشود.
وی به مشکلات بیمه پاکبانان شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: بیمه کارگران حوزه پسماند باید بر اساس قانون سختی کار به تامین اجتماعی ارسال شده و از ارسال سوابق بیمه پاکبانان شهرداری رشت به صورت عادی به تامین اجتماعی جلوگیری شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به انجام سه مرحله مناقصه بدون نتیجه پیرامون خرید و نصب مخازن زباله ۶۶۰ لیتری در شهر بیان کرد: مخازن زباله ۶۶۰ لیتری باید به زودی در رشت نصب شده و مخازن شکسته از سطح شهر جمع آوری شوند.
شیرزاد با تاکید به صدور فیش حقوقی ماهیانه برای پاکبانان شهرداری رشت افزود: فیش حقوقی پاکبانان باید به طور ماهیانه صادر شده و در اختیار آنان قرار بگیرد.
وی به بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت پیرامون سازمانهای مرتبط با حوزه خدمات شهری اشاره کرد و گفت: اولویت کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت اتمام پروژه های نیمه تمام شهر است.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به ایجاد ۲۲ پارک محله ای در سنوات گذشته در رشت اشاره کرد و گفت : ساخت اِلمان میادین امام علی و امام حسین (ع) باید در بودجه سال ۹۸ سازمان سیما و منظر قرار گرفته و پروژه های عمرانی در زمان مناسب اجرایی و به بهره برداری برسد.
شیرزاد ایجاد درمانگاه در آرامستان شهرداری رشت را یکی از مباحث دارای اهمیت دانست و افزود: در حوزه مقابله با بحران نیز باید اقدامات بیشتری در شهر رشت انجام شود و در حال حاضر فقط سالن مربوط به سازمان آتش نشانی شهرداری رشت در این باره آمادگی لازم را دارد.
وی به مقوله ساماندهی مشاغل شهری در رشت اشاره کرد و گفت: سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت باید با جدیت به این مقوله ورود کرده و نسبت به تعیین تکلیف بازارچه های غیرفعال شهرداری رشت نیز اقدام کند.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت بهره مندی از پایان نامه های دانشجویی را امری مغفول مانده در شهرداری دانست و بیان کرد: شورای اسلامی و شهرداری رشت در این باره بارها اعلام آمادگی کرده و یقینا با بهره مندی از این پایان نامه ها می توانیم در راستای رفع بخشی از مشکلات شهری گام های موثری برداریم.
شیرزاد ایجاد پارک محله ای در محلاتی از جمله معلولین، کوی امام رضا، پیرکلاچای و دخانیات را از خواسته های بحق شهروندان دانست و گفت: این مهم باید دربودجه سال ۹۸ شهرداری رشت الزام شود.
وی ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و آلاینده را از دیگر برنامه های اولویت دار شهری در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت دانست و افزود: خرید دستگاه مکانیزه جهت رفت و روب دولت آباد و مفروش کردن مزار شهدا نیز در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت مورد توجه است.
معاون خدمات شهری شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری صورت وضعیت پاکبانان به طور کامل پرداخت می شود اظهار کرد: یکی از دغدغه هایی که همواره وجود داشته مغایرت هایی است که در برخی از صورت وضعیت های مربوط به فعالیت پاکبانان شهرداری رشت دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *