کد خبر: 4088
تاریخ انتشار: 11/آبان/1397 - ساعت : ۱۱:۰۵

راه اندازی شبکه تجهیزات کارگاه های کشور در گیلان

راه اندازی شبکه تجهیزات کارگاه های کشور در گیلان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: شبکه تجهیزات کارگاه های کشور با هدف تامین نیازهای شرکت های دانش بنیان با برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای نخستین بار در این استان راه اندازی شد.
به گزارش خط قرمز ، محمد حسینی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای شبکه تجهیزات کارگاهی را با هدف تامین نیازهای شرکت های دانش بنیان در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری به ویژه در رشته ها و حرفه های تخصصی که تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز آنها مستلزم هزینه بالایی است، ایجاد کرده است.
وی با اشاره به دستور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مبنی بر راه اندازی این طرح به منظور مشارکت هر چه بیشتر سازمان آموزش فنی و حرفه ای در موضوع کارآفرینی، اظهار داشت: استارت آپ ها و صاحبان کسب وکارهای نوپا می توانند از فضاهای خالی کارگاه های آموزشی و تجهیزات آن بهره برداری کنند.
به گزارش خط قرمز وی خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان در بخش دولتی، 153 کارگاه آموزشی در بیش از 46 رشته و 731 حرفه را داراست که متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات و ارسال درخواست به پایگاه اینترنتی این اداره کل به نشانی Guilantvto.ir مراجعه کنند.
حسینی با بیان اهمیت ارتباط حوزه دانشگاهی کشور با بخش مهارت آموزی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، طرح هایی به منظور توسعه فضای کارآفرینی مورد توجه قرار گیرد.
این طرح که برای نخستین بار در کشور در استان گیلان اجرایی شده، مشابه شبکه آزمایشگاهی کشور است.
* اعطاء مجوز و آغاز به کار پنج مرکز ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان در ادامه از اعطای مجوز به پنج مرکز ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان موسوم به SCD خبر داد.
وی با اشاره به تاسیس پنج مرکز ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان در آبان ماه جاری از سایر دانشگاه ها، دانشکده ها و موسسات آموزش عالی دعوت کرد تا از مزیت مراکز SCD در ارتقاء مهارت دانشجویان خود بهره مند شوند.
وی اظهار داشت: این مراکز به دانشگاه ها اجازه می دهند در کنار آموزش رسمی و آکادمیک، مجموعه ای از مهارت های مورد نیاز یک یا چند شغل را مرتبط با حوزه تحصیلی دانشجویان تعریف و در قالب دوره های کوتاه مدت و کاربردی، با صدور گواهینامه بین المللی ارائه کنند.
به گفته محمد حسینی، مجوز مرکز ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان موسوم به SCD به دانشگاه فنی و حرفه ای گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود، آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد رشت، مؤسسه آموزش عالی احرار و آموزشکده فومن اعطا شده است.
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان دارای 22 مرکز دولتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *