کد خبر: 66543
تاریخ انتشار: 21/خرداد/1403 - ساعت : ۱۸:۰۸

زنگ‌آغاز فعالیت‌های تابستانه در مراکز کانون گیلان طنین‌اندازشد

زنگ‌آغاز فعالیت‌های تابستانه در مراکز کانون گیلان طنین‌اندازشد

آیین آغازین فعالیت‌های تابستانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ به‌میزبانی مراکز فرهنگی هنری این مجموعه در سراسر استان برگزارشد.

به‌گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون استان گیلان، این ویژه‌برنامه‌ها ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ با شعار«تابستونتو بساز»، هم‌زمان با سراسر کشور در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان به‌مرحله‌اجرا گذاشته‌شد.

این درحالی‌است که تکیه بر سیاست‌های ابلاغی کانون در سال جاری مبنی بر«مرکزمحوری»، «مخاطب‌محوری» و «نوجوان‌محوری» در اولویت قرارگرفت و مربیان این نهاد فرهنگی با هدف شکوفاسازی استعدادها و غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، با برنامه‌های خلاق، تربیتی و خانواده‌محور، از مخاطبان استقبال‌کردند.

فعالیت‌های تابستانه کانون پرورش فکری استان گیلان هم‌چنین، با تاکید بر تعامل و هم‌گرایی با فعالان فرهنگی و گروه‌های مردمی به‌پیش‌رفت و بهره‌مندسازی تمامی کودکان نوجوانان ایران اسلامی در شهرها و روستاها مدنظرقرارگرفت.

برپایه این گزارش‌ها، برپایی نمایشگاه دست‌آوردهای برنامه‌ملی«کانون‌مدرسه» با بهره‌گیری از ظرفیت‌های کانون‌یاران، طرح‌ریزی و اجرای فعالیت‌های کتاب‌محور به‌منظور توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی و ارایه برنامه‌های علمی و فعالیت‌های زیست‌محیطی از جمله برنامه‌های بود.

مربیان کانون درهمین‌حال، اجرای طرح یاریگران زندگی (کارگاه‌های حال خوش‌زندگی) را کلیدزدند و با هدف پاس‌داشت زبان و ادبیات پارسی، به اجرای فعالیت‌هایی چون: قصه‌گویی و معرفی کتاب پرداختند.

برپایی کارگاه‌های آموزش کاردستی، قصه‌گویی، نقاشی، خوش‌نویسی، سفال‌گری و اجرای فعالیت‌های پژوهشی و ارایه برنامه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های هنرهای تجسمی و نمایشی نیز از دیگر اولویت‌های مربیان کانون طی این آیین‌ها به‌شمارمی‌رفت و با نگاهی ویژه به نقش‌دهی به کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها به‌پیش‌رفت.

برهمین‌اساس نیز مربیان کانون پرورش فکری استان گیلان طی نشست با خانواده‌ها، به ترسیم چشم‌انداز فعالیت‌های فرآیندمحور کانون طی سال ۱۴۰۳ پرداختند و از ضرورت تشکیل شورای والدین و برپایی اردوهای فرهنگی برای حاضران صحبت‌کردند.

روایت این رویدادها از سوی خبرنگاران کودک و نوجوان کانون استان گیلان از شاخصه این آیین‌ها بود و مسئولان و متولیان عرصه فرهنگ در شهرستان‌ها با حضور در این مراسم و آشنایی افزون‌تر با فعالیت‌های مراکز فرهنگی هنری، بر ضرورت همراهی با فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان تاکیدکردند.

گفتنی‌است، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان در قالب ۳۱ مرکز فرهنگی‌هنری ثابت، ۴ کتاب‌خانه پستی، ۲ مرکز فرهنگی هنری فراگیر و ۴ کتاب‌خانه سیار شهری و روستایی و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌های ادبی، به مخاطبان خدمات فرهنگی‌، هنری، ادبی، علمی و پژوهشی ارایه‌می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *