کد خبر: 4599
تاریخ انتشار: 19/آبان/1397 - ساعت : ۱۷:۰۴

رییس پارک علم و فناوری گیلان : تعداد شرکت های دانش بنیان در گیلان در مقایسه با میزان بالای دانشجویان و فارغ التحصیلان در استان اندک است

رییس پارک علم و فناوری گیلان : تعداد شرکت های دانش بنیان در گیلان در مقایسه با میزان بالای دانشجویان و فارغ التحصیلان در استان اندک است

حضور جناب آقای دکتر وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و آقای مهندس کوچکی نژاد نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، امروز ۱۹ آبان ماه در پارک علم و فناوری گیلان و همچنینی گفتگو با مدیران شرکت های دانش بنیان استان.

به گزارش خط قرمز ، دکتر علی باستی رییس پارک علم و فناوری گیلان اظهار داشت : تعداد شرکت های دانش بنیان در گیلان در مقایسه با میزان بالای دانشجویان و فارغ التحصیلان در استان اندک است.
دکتر علی باستی رییس پارک علم و فناوری گیلان در جلسه ای که امروز با حضور رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در رشت برگزار شد ، ضمن ارایه ی گزارشی از فعالیت های پارک علم و فناوری گیلان گفت : در حال حاضر در استان ۴۰ شرکت دانش بنیان داریم که ۳۰ شرکت در پارک فناوری و مراکز رشد و ۱۰ شرکت در خارج از پارک مستقر هستند .
وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری گیلان جایگاه شانزدهم در بین استانها از لحاظ شرکت های دانش بنیان را دارد ، عنوان کرد : جمعیت گیلان دو و نیم درصد جمعیت کشور را شامل می شود و بر اساس این جمعیت باید ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در گیلان داشته باشیم و هم اکنون ۴۰ شرکت دانش بنیان در گیلان داریم که سهم ما را از صندوق نوآوری و شکوفایی نشان می دهد.
وی با اشاره به پراکندگی شرکت های دانش بنیان در استان ، افزود: در رشت ۳۳ شرکت دانش بنیان (۲۷ شرکت در پارک و ۶ شرکت در خارج از آن ) ، در انزلی ۵ شرکت ( ۲ شرکت در مرکز رشد و ۳ شرکت در منطقه آزاد انزلی )، یک شرکت در آستانه و لاهیجان و یک شرکت دانش بنیان در رودسر وجود دارد.

به گزارش خط قرمز ، دکتر باستی ادامه داد : برای اینکه در خصوص شرکت های دانش بنیان ارتقا صورت گیرد رویدادهای ” از دارایی تا دانایی ” را در شهرستانهای آستارا ، تالش و شفت برگزار کرده ایم تا بتوانیم انگیزه ای برای کارآفرینان و فارغ التحصیلان به وسیله ی آموزش برای ایجاد شرکت های دانش بنیان به وجود آوریم.
وی همچنین گفت : با مجموعه ی توانا که مجموعه ای مشترک با دانشگاه شریف و معاونت علمی و فناوری عده ای را برای فراگیری منتورینگ برای نخستین بار بورسیه کرده ایم.
وی خاطر نشان کرد : ۱۴۰ هزار نفر دانشجو در استان گیلان داریم که اگر ۴۰ درصد آنان دانشجوی تحصیلات تکمیلی باشند در خصوص ایجاد شرکت های دانش بنیان باید همت بیشتری بخرج دهیم.
باستی افزود : شرکت های بزرگ ، کارآفرینان و سرمایه گذاران باید به ما در ایجاد شرکت های دانش بنیان کمک کنند.
رییس پارک علم و فناوری استان گیلان اظهار داشت : پارک علم و فناوری گیلان به عنوان هاب منطقه ای شناخته شده که همین امر کمک صندوق نوآوری و شکوفایی را می طلبد.
وی در خصوص توسعه پارک علم و فناوری گیلان گفت :یک زمین ۳۰ هکتاری در کیلومتر ۴ جاده رشت به تهران برای ایجاد ساختمان های پارک ، نمایشگاه ، مرکز رشد و شتاب دهنده در نظر گرفته شده که به جهت راه اندازی این مرکز بزرگ نیازمند حمایت صندوق هستیم.
وی اذعان داشت:بخش زیادی از این ساختمان ها توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی ساخته خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *