کد خبر: 66739
تاریخ انتشار: 1/تیر/1403 - ساعت : ۱۱:۳۱
گروه : اقتصادی

رییس شورای شهر رشت : رفع مشکل پل های عابر پیاده رشت مورد توجه باشد

رییس شورای شهر رشت : رفع مشکل پل های عابر پیاده رشت مورد توجه باشد

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: رفع مشکل پل های عابر پیاده در رشت باید بیشتر مورد توجه شهردار و مدیران مربوطه قرار بگیرد و اعضای شورا از اقدامات شهردار رشت در راستای رفع هر چه سریعتر مشکلات این بخش حمایت می کنند.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت ، محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت با حضور در جلسه مشترک کمیسیون عمران ، حمل و نقل و بهداشت شورای رشت با تسلیت به مناسبت درگذشت جمعی از هموطنان در حادثه حریق بیمارستان قائم رشت اظهار کرد: مادر شهید گرانقدر شیرودی نیز در حادثه این بیمارستان به دیار باقی شتافت و این ضایعه را خدمت تمامی خانواده های داغدار تسلیت عرض می کنم .

وی با قدردانی از تلاش نیروهای آتش‌نشان در مهار حریق در بیمارستان قائم رشت افزود: نیروهای فداکار و غیرتمند آتش نشان همچون همیشه در مهار این حریق ایثار فراوانی انجام دادند که لازم می دانم از این سربازان امنیت شهر تقدیر و تشکر کنم .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به وضعیت پُل های عابر پیاده اشاره کرد و گفت: درباره وضعیت پل های عابر پیاده رشت باید بگویم که متاسفانه روندی در این باره دائما در حال تکرار است و علیرغم تمامی تذکرات و تاکیداتی که منتخبین مردم رشت در شورا پیرامون وضعیت این پل ها بارها داشتند ، هنوز اقدام جدی و موثری صورت نگرفته و فقط پل جانبازان که بارها شورا بابت آن تذکر داد اخیرا رفع مشکل شده است.

کارگرنیا با اشاره به اینکه وقتی یک پل عابر پیاده احداث می شود در واقع به رانندگان اطمینان خاطر می دهیم که آن مسیر بابت رفت و آمد عابر پیاده ایمن است تصریح کرد: همچنین وقتی در یک مسیر پل عابر پیاده احداث می کنیم در واقع حق عبور پیاده از عرض خیابان را محدود کرده ایم و باید حتما عابرین از روی پل عبور کند و چنانچه عابر این مهم را نادیده بگیرد در صورت وقوع حادثه مقصر است و در واقع با خرابی مداوم این پل ها هم حقوق عابرین پیاده و هم رانندگان تضییع می شود.

وی با بیان اینکه رفع خرابی پل های عابر پیاده باید بیشتر مورد توجه شهردار و مدیران مربوطه قرار بگیرد افزود: اعضای شورا از اقدامات شهردار رشت در راستای رفع هر چه سریعتر مشکل پل های عابر پیاده حمایت می کنند و شهردار باید هر چه زودتر برنامه زمانبندی تعمیر و اصلاح پلهای مکانیزه عابر پیاده را به شورا ارسال نماید.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به اتمام قرار داد مربوط به پل های عابر پیاده مکانیزه اشاره کرد و گفت: مدت زمان بهره برداری این پل ها مورد بررسی قرار گیرد و انتظار داریم کمیسیون مربوطه ضرب الاجلی را برای شهرداری رشت با هدف تعیین تکلیف هر چه سریعتر وضعیت پل های عابر پیاده اعلام کند . متاسفانه در شرایط فعلی پل های عابر پیاده به لحاظ بهداشتی و عبور و مرور از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و به مکانی برای کارتن خواب ها تبدیل شده است. کارگرنیا با اشاره به اینکه تجهیزات پل های عابر پیاده مکانیزه دائما به سرقت می رود افزود: در کنار این پل ها برخی از افراد با ایجاد دکه هایی معبر عمومی را مسدود کرده اند و دائما در حال گسترش بساط خود هستند که این امر موجب گلایه ساکنین می شود و حتی دید مراکز تجاری اطراف را نیز تحت شعاع قرار داده است. وی با تاکید به اینکه از شهردار رشت انتظار داریم همان گونه که مشکل پل جانبازان را برطرف کرد به دیگر پل ها نیز توجه داشته باشد گفت: این مهم جزو دغدغه اصلی شهروندان است و امیدواریم هر چه سریعتر برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *