کد خبر: 66647
تاریخ انتشار: 27/خرداد/1403 - ساعت : ۲۲:۰۵
گروه : اقتصادی

رفع مشکلات پیاده راه فرهنگی رشت نیازمند همراهی دیگر دستگاه‌ها

رفع مشکلات پیاده راه فرهنگی رشت نیازمند همراهی دیگر دستگاه‌ها

شهردار رشت گفت: مشکل حضور سگ‌های بلاصاحب فقط مختص شهر رشت نیست و بسیاری از دیگر شهرهای استان نیز با آن مواجه هستند و برای رفع این مشکل نیازمند تشکیل کمیته استانی هستیم.

رحیم شوقی، شهردار رشت در جلسه علنی شورا با تبریک پیشاپیش عید قربان اظهار کرد: جمع آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب یکی از بزرگترین معضلات شهری است که البته فقط مختص شهر رشت نیست و بسیاری ازدیگر شهرهای گیلان نیز با آن مواجه هستند.

وی با بیان اینکه جمع آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب نیازمند یک سری اقدامات فرهنگی است افزود: راه اندازی کمیته شهرستانی و استانی منجر می‌شود تا دیگر دستگاه‌های مسئوول در این حوزه نیز پای کار بیایند و البته طی یک سال اخیر اقدامات خوبی برای ساماندهی این حیوانات انجام شد که از آن جمله می‌توان به احداث سامانکده جدید در سال ۱۴۰۳ اشاره کرد.

شوقی با اشاره به اینکه بابت رفع مشکلات ساماندهی سگ‌های بلاصاحب قول می‌دهم که طی دو ماه آینده اقدامات اساسی انجام شود تصریح کرد: در خصوص پل‌های عابر پیاده مکانیزه رشت نیز تا پیش از این متولی مشخص وجود نداشت و حالا برای هر پل در رشت متولی مشخصی وجود دارد و طبق قرار دادی که اخیرا منعقد شد اگر پیمانکار به تعهداتش عمل کرد، به همکاری با وی ادامه می‌دهیم و در غیر این صورت نیز بر اساس قانون عمل می‌کنیم.

شهردار رشت با تاکید به اینکه بر طبق قرار دادی که منعقد شده باید پلهای مکانیزه نظافت شوند افزود: این مهم مورد توجه و تاکید است.

شوقی با اشاره به اینکه رفع مشکلات پیاده راه فرهنگی رشت نیازمند همراهی تمامی دستگاه‌ها است بیان کرد: تا زمانی که حمایت دیگر دستگاه‌ها در این باره نباشد مجموعه مدیریت شهری رشت نیز به تنهایی قادر به رفع تمامی مشکلات نیست.

وی با بیان اینکه مشکلات میدان فرزانه رشت نیز در دست بررسی است گفت: ان شاا موارد مربوطه نیز به زودی اجرایی و مشکلات میدان فرزانه نیز برطرف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *