کد خبر: 6826
تاریخ انتشار: 19/آذر/1397 - ساعت : ۰۹:۴۲

در 8 ماه امسال ؛ نجاتگران هلال احمر گیلان ۱۲۲۷ مأموریت امدادی انجام دادند

در 8 ماه امسال ؛ نجاتگران هلال احمر گیلان  ۱۲۲۷ مأموریت امدادی انجام دادند

به گزارش خط قرمز ، مهدی ولی‌پور در همایش تجلیل از داوطلبان هلال ‌احمر گیلان در رشت اظهار داشت: این روز بهانه‌ای است تا با ارج نهادن به این نوع فعالیت‌ها ارزش فعالیت‌های داوطلبانه سازمان‌های مردم‌نهاد به اشتراک گذاشته شود.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به آسیب‌های اجتماعی پس از انقلاب صنعتی گفت: با توجه به پیشرفت‌های بشر در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فن‌آوری و صنعتی، چالش‌هایی از جمله فقر، بیماری و مشکلات معیشتی افزایش یافت.

ولی‌پور خاطرنشان کرد: در این میان عده معدودی با تأسی از نیات خیرخواهانه و عواطف انسانی به‌صورت انفرادی یا جمعی، خدماتی را به شکل داوطلبانه و بدون چشمداشت مادی در راستای توسعه اقتصادی و اجتماعی جوامع خود عرضه کردند.

وی با بیان اینکه از سال 1985 میلادی بر اساس مصوبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز 5 دسامبر به‌ نام روز جهانی داوطلبان هلال‌احمر نامگذاری شد افزود: در کشور ما نیز ترویج مفاهیم والای انسان‌دوستی، صلح، تفاهم و تعاون بین افراد قدمت دیرینه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان به شعار امسال روز جهانی هلال احمر که “داوطلبان جامعه، تاب‌آور می‌سازند” اشاره کرد و گفت: این شعار گواه نقش غیرقابل انکار خیرین و داوطلبان در یاری رساندن به افراد آسیب‌دیده ناشی از بحران‌های اجتماعی است.

ولی‌پور به نقش نجاتگران داوطلب در گیلان اشاره کرد و افزود: به کمک نجاتگران پرتلاش جمعیت هلال احمر در 8 ماه گذشته هزار و 227 مأموریت امدادی انجام شده است و هزار و 633 تیم متشکل از 5 هزار و 686 نفر از نجاتگران حضور شبانه‌روزی داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان به تعداد کل داوطلبان هلال احمر استان گیلان شامل خیرین، پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و اعضای امدادگر تاکید کرد و گفت: این افراد از سال 1395 تاکنون از حدود 6 هزار نفر به 24 هزار نفر رسیده‌اند.

وی گفت: امید است با استمرار حمایت‌های مسئولان ارشد استان به‌ویژه استاندار گیلان و نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی و تلاش‌های مضاعف همکاران به‌زودی چالش‌های موجود در مسیر خدمات داوطلبان جمعیت هلال احمر برطرف شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *