کد خبر: 8010
تاریخ انتشار: 3/دی/1397 - ساعت : ۱۴:۱۳

در 8 ماهه نخست امسال ؛ ۲۳۹ پرونده کالای قاچاق در گیلان تشکیل شد

در 8 ماهه نخست امسال ؛  ۲۳۹ پرونده کالای قاچاق در گیلان تشکیل شد

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تشکیل 239 پرونده قاچاق در استان طی هشت ماه امسال خبر داد.

به گزارش خط قرمز ، ، محمد درویش‌کردار معاون نظارت،بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، از رصد و پایش مداوم کالاهای عرضه شده به ظن قاچاق در بازار گیلان خبر داد و گفت: برای حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از اخلال در بازار از ورود هرگونه کالای قاچاق برای عرضه جلوگیری می‌شود و در همین راستا در ۸ ماهه ابتدای سال ۲۳۹ پرونده کالای قاچاق در سطح استان گیلان تشکیل شده است.

معاون نظارت،بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت گیلان تعداد گزارشات و شکایات مردمی واصله در سامانه ۱۲۴ را ۱۱۰۰ فقره عنوان کرد و افزود: هوشیاری و همراهی آحاد مردم جامعه در کشف کالای قاچاق و همچنین در برخورد با گرانفروشی، تقلب، کم فروشی، عدم درج قیمت، احتکار و اختفاء را بسیار حائز اهمیت است تا بازرسان این سازمان نسبت به بررسی و برخورد به موقع با این تخلفات اقدام نمایند.
 وی تعداد پرونده‌های متشکله در ۸ ماهه نخست سال جاری در سایر تخلفات صنفی را 8۳۲۱ فقره اعلام و تصریح کرد: میزان ارزش ریالی پرونده های متشکله بالغ بر ۷۶ میلیارد ریال در سطح استان بوده است که عمده تخلفات در مباحث گرانفروشی، عدم اعلام موجودی، امتناع از فروش بوده است که به لحاظ تعداد تخلفات کشف شده به ۹۸۳۲ مورد می‌رسد.
 معاون سازمان صنعت گیلان در پایان مشارکت مردمی در گزارش تخلفات و ظن به تخلف را به سامانه ۱۲۴ این سازمان در جلوگیری و کاهش تخلفات در سطح استان و مهم ارزیابی و اذعان کرد: نقش گزارش تخلفات توسط مردم به ستاد خبری و واکنش آحاد جامعه به تخلفات احتمالی همواره مهم و بازدارنده بوده است که امیدواریم به یک فرهنگ عمومی برای مقابله با تخلفات تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *