کد خبر: 5437
تاریخ انتشار: 30/آبان/1397 - ساعت : ۱۷:۲۵

در المپیاد استعدادیابی گیلان ۷۰۰ تکواندو کار و شطرنج باز کشور حضور دارند

در المپیاد استعدادیابی گیلان ۷۰۰ تکواندو کار و شطرنج باز کشور حضور دارند

در نشست خبری اولین المپیاد ورزشی گیلان مطرح شد

به گزارش خط قرمز مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان در نشست خبری نخستین المپیاد ورزشی استعدادهای برتر ورزش کشور در رشته‌های شطرنج و تکواندو اظهار کرد: ۷۰۰ نفر از دختران و پسران در رشته‌های تکواندو و شطرنج در المپیاد استعدادیابی گیلان حضور دارند و برای المپیک ۲۰۲۰ حمایت می‌شوند.

مریم بخشی برگزاری چنین المپیادی را موجب خرسندی و افزایش انگیزه ورزشکاران نوجوان برشمرد و افزود: شورونشاط در استعدادیابی پنج‌روزه شطرنج و سه‌روزه تکواندو از بزرگ‌ترین هدف این المپیاد است و باید این روحیه در ورزشکاران افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به نام این المپیاد استعدادیابی گفت: دلیل برگزیدن نام «فک خزری» برای این المپیاد ورزشی، شناساندن این‌گونه جانوری خاص و معرفی آن به هم‌وطنان است.

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به قهرمان‌پروری در المپیادهای ورزشی اظهار کرد: استعدادیابی شروع کاری برای قهرمانی است و پس‌ازآن باید قهرمانان موردحمایت قرار بگیرند.

ابوالفضل صادقی با بیان اینکه هیئت‌های ورزشی آمادگی کامل برای استعدادیابی ورزشی دارند افزود: دو هزار و 500 نفر در تمامی رشته‌ها در کشور منتخب و موردحمایت ورزش و جوانان قرار خواهند گرفت.

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان با بیان اینکه استعدادیابی ورزشی گیلان روز پنجشنبه هفته جاری در سالن یادگار امام برگزار می‌شود گفت: ۳۱۰ نفر در رشته شطرنج و ۴۱۰ نفر در رشته تکواندو از گیلان حضور خواهند یافت.

صادقی با بیان اینکه گیلان در شطرنج و‌ تکواندو همیشه قطب بوده افزود: گیلان در رشته‌های شطرنج و تکواندو همیشه روی سکوی برتر ورزشی بوده و امیدواریم استعدادهای دیگری در کنار قهرمانان شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه ۳۴ تیم از بانوان و آقایان در شطرنج و ۳۲ تیم از بانوان در تکواندو حضور دارند افزود: فرایند استعدادیابی شطرنج پنج روز و تکواندو در سه روز به پایان می‌رسد.

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان با اشاره به فراهم‌سازی امکانات به‌صورت رایگان برای استعدادهای ورزشی در استان خاطرنشان کرد: اداره کل ورزش جوانان علاوه بر فراهم‌سازی امکانات لازم برای شرکت‌کنندگان به‌صورت رایگان، شناسنامه جامعی از وضعیت استعدادهای برتر در تمامی رشته‌ها تشکیل می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *