کد خبر: 6594
تاریخ انتشار: 15/آذر/1397 - ساعت : ۱۴:۰۵

خطر بازار بزرگ کلانشهر رشت را تهدید می کند

خطر بازار بزرگ کلانشهر رشت را تهدید می کند

به گزارش خط قرمز ، رئیس شورای اسلامی رشت با بیان در معرض خطر بودن بازار بزرگ این کلانشهر گفت: بافت سنتی و قدیمی بازار بزرگ رشت موجب شده تا خطر این بازار را تهدید کند.

 

سیدامیرحسین علوی در جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت در صحن شورا اظهار داشت : بسیاری از بافت های ناکارآمد در رشت دارای تراکم بالا که ساخت و سازهای بدون نظارت فنی در آنها انجام گرفته، در صورت بروز حوادث خسارات جبران ناپذیری را ایجاد می کند که بایستی در این باره توجه جدی شود.

وی با تاکید بر این که ایمنی و پدافند غیرعامل در رشت بایستی به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد، خاطر نشان کرد: شهرداری رشت بایستی نسبت به ساخت و سازهای غیرفنی نظارت جدی داشته و سازمان های دیگر نیز همکاری کنند.

رئیس شورای اسلامی رشت در بخش دیگری از سخنانش درباره ارایه خدمات فنی و مهندسی شهرسازی در مجموعه شهرداری این کلانشهر بیان داشت: به رغم همه تلاش ها در کمیسیون عمران و شکل گیری کارگروه ها، انتظارات جامعه مهندسان برآورده نشده و گله هایی از ما دارند

وی با اشاره به هدایت پرونده های ساختمانی به دفاتر خاص تصریح کرد: گزارش های فراوانی از مناطق مختلف شهرداری نشانگر این است که با وجود تلاش های اکثر پرسنل شهرداری رشت، این تخلفات انجام می گیرد که شورا در این باره برخورد جدی می کند.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت خاطر نشان کرد: ضروریست تا با پی گیری کمیسیون عمران هر چه سریعتر بعد از گذراندن طرح تفصیلی، ارایه خدمات الکترونیک در حوزه های فنی و مهندسی در بحث صدور و نظارت انجام گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در جلسه شورای اسلامی رشت با بیان این که بخشی از امور در شهرداری متاسفانه معطل می ماند، اظهار داشت: در مورد بخشی از امور تصمیم قاطع گرفته نمی شود از جمله حوزه سرمایه گذاری که بایستی شورا مستقیم ورود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *