کد خبر: 10615
تاریخ انتشار: 8/بهمن/1397 - ساعت : ۱۱:۵۴

حجت الاسلام یاری : چهل سالگی انقلاب ، الگویی برای سایر کشورهای جهان است است

حجت الاسلام یاری : چهل سالگی انقلاب ، الگویی برای سایر کشورهای جهان است  است

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان بیان داشت: در 40 سالگی انقلاب به بلوغی خواهیم رسید که الگویی برای سایر کشورهای جهان خواهیم بود.

به گزارش خط قرمز ، حجت‌الاسلام جمال یاری مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان در حاشیه مراسم گشایش نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان که با حضور استاندار، معاونان استاندار، فرمانداران و سایر مسئولان این استان برگزار شد با اشاره به خدمات انجام‌شده در طول چهل سال سپری‌شده از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در این سال‌ها گام‌های بلند و قابل‌توجهی در خدمت‌رسانی به شهرها و روستاها برداشته‌شده است.

وی با اظهار اینکه انقلاب اسلامی یادآور روزهای سخت جهاد، ایثار و ایمان راسخ برای تبعیت از فرمان امام (ره) و مبارزه با طاغوت است، اذعان داشت: دوران سختی را می‌گذرانیم و باید مراقب نفوذی‌ها باشیم و به حول قوه الهی در ۴۰ سالگی انقلاب به بلوغی خواهیم رسید که الگویی برای سایر کشورهای جهان خواهیم بود.

این مقام مسئول، مقایسه میان امروز و چهل سال گذشته را یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه چله انقلاب عنوان کرد و گفت: ما در غرفه سازمان تبلیغات اسلامی گیلان خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای مخاطبان عرضه کردیم.

وی به اشراف کامل مردم بر تفاوت‌های میان حال حاضر و چهل سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه تمامی دستگاه‌های خدمات رسان به‌صورت مستند دستاوردهای خود را برای مردم تشریح می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان اظهار داشت: اگر مقایسه وضعیت موجود با چهل سال گذشته به‌صورت دقیق بررسی و منعکس شود قطعاً نسل جوان و نوجوان امروزی از تلاش‌های مؤثر انجام‌شده مطلع می‌شوند.

وی با تأکید اینکه مهم‌ترین وظیفه دستگاه‌های فرهنگی حفاظت از اندیشه‌های بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی ایران است، رسالت روحانیون را بیان دستاوردهای مستند و مستدل انقلاب اسلامی برای جامعه عنوان کرد.

حجت‌الاسلام یاری، یادآوری شهدا را ضامن پیروزی انقلاب اسلامی و ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان اعلام کرد و ادامه داد:‌ شهدای انقلاب اسلامی در زمان حیات پربرکت خود مایه پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی شدند و در زمان غیبت خود نیز این رسالت الهی را به‌خوبی انجام می‌دهند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران به لطف خداوند متعال با رهبری امام خمینی (ره) و تلاش‌ها و مجاهدت‌های مثال‌زدنی ملت ایران به پیروزی رسید، تصریح کرد: اکنون تبعیت مردم از مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و حضور در صحنه‌های مختلف باعث استحکام و تداوم انقلاب اسلامی ایران شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان در بخش پایانی سخنانش نقش محوری و تعیین‌کننده مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف نظام در ۴ دهه را انکارناپذیر دانست و یادآور شد: مهم‌ترین رویکرد و وظیفه‌ای که نسل اول تا چهارم نظام جمهوری اسلامی بر عهده‌دارند این است که انقلاب را با همه فراز و نشیب‌ها با ظرافت و حساسیت به نسل‌های آینده منتقل کنند.

این نمایشگاه در راستای ۴۰ سالگی انقلاب در ۴۰ غرفه، با میزبانی استانداری گیلان و مشارکت دیگر دستگاه‌های اجرایی، ادارات کل و سایر نهادهای استان از ۶ لغایت ۱۱ بهمن ۹۷ همه‌روزه در پیاده راه فرهنگی رشت (میدان شهدای ذهاب) آماده بازدید عموم مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *