کد خبر: 6208
تاریخ انتشار: 11/آذر/1397 - ساعت : ۱۵:۰۶

حجت‌الاسلام غلامحسن تسخیری : قیام میرزا کوچک ،مبین پاسداری مردم گیلان از دین اسلام است

حجت‌الاسلام غلامحسن تسخیری : قیام میرزا کوچک ،مبین پاسداری مردم گیلان از دین اسلام است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان ‌گفت:‌ نهضت جنگل و قیام میرزا کوچک جنگی و یارانش از افتخارات گیلانیان در عرصه دفاع و پاسداری از کیان دین اسلام است.

به گزارش خط قرمز ، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری صبح امروز در یادواره شهید میرزاکوچک جنگلی و 152 شهید طلبه و روحانی گیلان اظهار داشت: گیلانیان همواره برای پاسداری از دین در خط مقدم جبهه حضور داشتند و قیام میرزا کوچک جنگلی مبین این حقیقت ارزشمند است.

‌مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه نهضت جنگل برجستگی‌ها و ویژگی‌های بسیار بی‌بدیلی داشت عنوان کرد: میرزا کوچک جنگلی به همراه یاران با وفای خود در برابر تجاوزکاری‌های روس و انگلیس ایستادند و به حکومت مستند داخلی نیز قدرت ملت ایران را تفهیم کردند.

تسخیری از جمع‌آوری آثار 152 شهید طلبه و روحانی استان گیلان خبر داد و در این مورد ابراز داشت: تاکنون آثار و مستندات این تعداد از شهدای والامقام طلبه و روحانی گیلان جمع‌آوری و طبقه‌بندی شده است و روند تکمیل بانک جامع اطلاعاتی شهدای روحانی و طلبه استان همچنان ادامه دارد.

وی حضور روحانیون و طلبه‌ها در تمام عرصه‌های مبارزاتی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: علاوه بر میدان‌های مبارزاتی با رژیم طاغوتی و یا در جبهه‌های دوران دفاع مقدس روحانیون گیلانی در عرصه دفاع از حرم اهل بیت(ع)‌ نیز حضوری فعال داشته‌اند.

به گزارش خط قرمز ، تسخیری از حضور 13 روحانی و طلبه گیلانی در عرصه جنگ علیه تکفیری‌های داعشی خبر داد و خاطرنشان کرد: در عرصه دفاع مقدس نیز با بررسی‌های دقیق و تحقیقات انجام شده تعداد 205 روحانی و طلبه گیلانی که در عرصه دفاع مقدس حضور داشتند مورد شناسایی قرار گرفتند.

وی از وجود 59 جانباز و 2 آزاده سرافراز روحانی و طلبه گیلان در دفاع مقدس سخن گفت و اظهار داشت: درجه جانبازی بسیاری از این ایثارگران طلبه و روحانی استان گیلان از 5 درصد تا 75 درصد است همچنین بسیاری از آنان نیز در زندان‌های رژیم بعثی عراق برای سال‌های متمادی در اسارت بودند.

گزارش تصویری یادواره میرزا کوچک خان و شهدای روحانی و طلبه استان گیلان

گزارش تصویری یادواره میرزا کوچک خان و شهدای روحانی و طلبه استان گیلان

گزارش تصویری یادواره میرزا کوچک خان و شهدای روحانی و طلبه استان گیلانگزارش تصویری یادواره میرزا کوچک خان و شهدای روحانی و طلبه استان گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *