کد خبر: 7349
تاریخ انتشار: 25/آذر/1397 - ساعت : ۱۹:۰۷

حجت‌الاسلام تسخیری : کار تربیتی دشمن برای نفوذ در جوانان و گمراهی آنان است

حجت‌الاسلام تسخیری : کار تربیتی دشمن برای نفوذ در جوانان و گمراهی آنان است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان گفت:‌ امروزه انجام کار تربیتی به مراتب از سال‌های قبل سخت‌تر است چرا که دشمنان هزینه زیادی می‌کنند تا جوانان و نوجوانان را گمراه کند و آرام آرام در آنان نفوذ کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری صبح امروز در همایش تربیتی مربیان طرح شهید بهنام محمدی در رشت با تاکید بر فواید خوش رفتاری با دیگران اظهار داشت: حسن رفتار و گفتار، جذابیت ایجاد کرده و توجه به این امر نقش مهمی در اثرگذاری مربیان دارد.

‌مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه خداوند متعال به پیامبر اسلام(ص) می‌فرماید که اگر خلق نیکوی تو نبود مردم اطرافت جمع نمی‌شدندخاطرنشان کرد:‌ نقش یک مربی همین است که درست رفتار کند، خوب سخن بگوید و سخن خوب بگوید‌.

وی با بیان اینکه اگر کسی می‌خواهد کار تربیتی انجام دهد باید برای این کار جوش بزند و تلاش کند نه اینکه زود جوش بیاورد گفت: حضرت یونس(ع) پیامبری بود که در راه تربیت قوم خود زود جوش آورد و خداوند متعال به او فرمود “فکر کردی با تو برخورد نمی‌کنیم” و او را به شکم ماهی افکند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان ابراز داشت:‌ امروزه انجام کار تربیتی به مراتب از سال‌های قبل سخت‌تر است چرا که دشمنان هزینه زیادی می‌کنند تا جوانان و نوجوانان را گمراه کند و آرام آرام در آنان نفوذ کند.

تسخیری با تاکید بر اینکه این وظیفه ایمانی ما است که با روی گشاده و چهره‌ای شاداب با مردم برخورد کنیم بیان داشت: اخلاق نیک نسبت به مخالفان زمینه جذب آنها را به سوی اسلام فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه شهید بهنام محمدی یکی از الگوها در انقلاب اسلامی است و باید زندگی این شهید به دقت مطالعه شود ابراز داشت: اگر ما شهدا را خوب معرفی کنیم جامعه بیمه می‌شود.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری فرمودند “اگر به شهدای‌مان بپردازیم انقلاب ما به سمت شرق و غرب هرگز نخواهد رفت” عنوان کرد:‌ با معرفی شهدا و الگو دادن به جامعه وابستگی فرهنگی و اقتصادی پیدا نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه حضرت امام حسن عسکری(ع) می‌فرماید “بدترین یاران من آنانی هستند که دو‌‌رو و دو‌زبان باشند” تصریح کرد: یکی از آسیب‌های اجتماعی این است که برخی کسانی که تریبون دارند برخلاف آنچه می‌گویند عمل می‌کنند و دروغ اعتبار انسان را فرو‌ می‌ریزد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان اظهار داشت: متربی به رفتار مربی نگاه می‌کند و رفتار و گفتار مربی برایش معیار است به همین دلیل مربی باید با یک زبان با متربی صحبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *