کد خبر: 8562
تاریخ انتشار: 11/دی/1397 - ساعت : ۱۳:۳۶

تراموای رشت تا ۴ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

تراموای رشت تا ۴ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

در جلسه شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد: خط اول تراموای رشت تا ۴ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خط قرمز ، ر ئیس شورای شهر رشت در هفتادمین جلسه این شورا با اشاره به رفع نواقص طرح تفصیلی در مجموعه شهرداری و استانداری و خواسته کمیسیون عمران شورا اظهار داشت: امیدواریم از این به بعد رونق کسب و کار در حوزه ساخت و ساز را شاهد باشیم.

سید امیرحسین علوی با اشاره به بازدید جمعی از مدیران شهرداری و استانداری گیلان از واگن سازی داخلی در شهر زنجان گفت: باید مطالعات تراموا را تا پایان سال به سرانجام برسانیم تا برای بحث بودجه سال بعد مجلس به مشکل بر نخوریم؛ امیدواریم خط اول تراموای شهر رشت زیر 4 سال راه‌اندازی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود: با مشارکت شورای شهر و سازمان آب و فاضلاب و کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا، برای حذف آلاینده‌های رودخانه‌های رشت یکی دیگر از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب محدوده شهر رشت را احداث کردیم.

علوی ضمن عذرخواهی از مردم شهر رشت تصریح کرد: اگرچه از آغاز دوره پنجم به امور رسیدگی می‌کنیم اما وجود مدیر ارشد هدایت‌کننده یعنی شهردار مهم است و بابت تاخیر پنج ماهه در انتخاب شهردار رشت از مردم این شهر عذرخواهی می‌کنیم.

وی با اشاره به رزومه‌های ارائه شده برای شهرداری رشت گفت: شرایط لازم برای شهردار شدن طبق آیین نامه‌ها و پیش‌نویس وزارت کشور داشتن مدرک لیسانس و 9 سال سابقه مدیریت میانی است که طبق بررسی‌های انجام شده برخی از این گزینه‌ها، 9 سال مدیریت میانی ندارند و حذف می‌شوند.

رئیس شورای شهر رشت افزود: در استانداری گیلان با معاونت عمرانی و مدیرکل امور شهری استانداری و فرماندار رشت پیرامون این قضیه و لازم الاجرا بودن آن با بنده صحبت و شرایط ذکر شد و ما موظف به انجام وظیفه قانونی خود هستیم.

علوی با اشاره به تایید نشدن گزینه قبلی شهرداری رشت خاطرنشان کرد: متاسفانه ما دو بازه زمانی سه ماهه را برای انتخاب شهردار از دست دادیم و این از نظر مسئولان، نقص شورای شهر رشت محسوب می‌شود بنابراین باید به کار خود سرعت ببخشیم و رای اکثریت شورا در این زمینه لازم الاجرا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *