کد خبر: 66729
تاریخ انتشار: 1/تیر/1403 - ساعت : ۱۱:۱۷

بهره‌برداری رسمی از طرح ملی اتصال ریل به منطقه آزاد انزلی

بهره‌برداری رسمی از طرح ملی اتصال ریل به منطقه آزاد انزلی

با دستور دکتر محمد مخبر، سرپرست ریاست‌جمهوری، و با ورود نخستین قطار باری، طرح ملی اتصال خط ریلی به مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی، به صورت رسمی افتتاح شد.

در این رویداد که وزیر راه و شهرسازی، رییس دفتر رییس جمهور، مدیرعامل شرکت ملی راه آهن؛ نماینده ولی فقیه در استان، استاندار گیلان، رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی و مدیران کشوری و استانی حضور داشتند، آخرین قطعه راه آهن قزوین،رشت،در ایستگاه مجتمع بندری کاسپین مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

طرح زیرساختی مزبور که از تأکیدات رییس جمهور شهید بود، از ایستگاه پیربازار رشت تا منطقه آزاد انزلی به طول ۳۷ کیلومتر بوده که از سوی وزارت راه و شهرسازی و با همکاری این سازمان با صرف هزینه ۳۰ هزار میلیارد ریال طی پنج سال و نیم تکمیل و ساخته شد.

بنابراین گزارش در اهمیت این طرح ملی که دارای دستاوردهای بین المللی متعددی برای دیپلماسی اقتصادی و ترانزیتی کشورمان است، باید به نتایجی همچون وصل شدن ریلی دریاهای شمالی و جنوبی ایران؛ تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقلی جهت فعال سازی کریدور شمال جنوب و توسعه فعالیت های ترانزیتی شرق و غرب آسیا، بهمراه فرصت سازی برای گسترش مناسبات کشورهای حاشیه دریای کاسپین و اتحادیه اقتصادی اوراسیا با حاشیه جنوبی خلیج فارس؛ اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *