کد خبر: 64459
تاریخ انتشار: 21/بهمن/1402 - ساعت : ۲۰:۱۵
گروه : اقتصادی

بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور در رشت افتتاح شد

بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور در رشت افتتاح شد

بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در رشت افتتاح شد.

مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی

بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور امروز 21 بهمن 1402 همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس شورا و اعضای شورای اسلامی شهر، محمدعلی ویشکائی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان و رحیم شوقی شهردار رشت افتتاح شد.

شهردار رشت در آیین افتتاح بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی به تمام فجرآفرینان و ملت ایران به ویژه مردم شهر رشت اظهار کرد: با فعالیت مرکز مذکور در رشت، فعالیت های آموزشی امداد و نجات در فضای معلق (برج عملیاتی صعود و فرود)، اطفاء حریق پمپ بنزین و تانکر سوخت، اطفاء حریق گاز شهری، کارگاه امداد و نجات در فضای محدود، کارگاه آشنایی با مواد شیمیایی خطرناک و کارگاه حمل مصدوم راه اندازی می شود.

رحیم شوقی، برگزاری کارگاه های تخصصی را همواره دغدغه آتش نشانان و دیگر افرادی که در محیط های خطرناک و پر خطر کار می کنند عنوان کرد و افزود: کمبود مکانی مستقل برای مانورهای تخصصی همیشه احساس می شد.

وی، بخش قابل توجهی از هزینه های مربوط به احداث بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور را با استفاده از توان تخصصی آتش نشانان و سازمان آتش نشانی رشت ذکر کرد و گفت: برای راه اندازی پروژه مذکور از محوطه و طبقه فوقانی ایستگاه 13 آتش نشانی بهره گرفته شده است.

شهردار رشت با بیان اینکه اگر مرکز مذکور در فضای دیگری خارج از مکان ایستگاه 13 آتش نشانی با مشخصات و مختصات کنونی احداث و به بهره برداری می رسید باید اعتباری بالغ بر یک هزار و 200 میلیارد ریال صرف می شد، تصریح کرد: اکنون بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور با اعتبار 15 میلیارد ریال احداث، تجهیز و راه اندازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *