کد خبر: 8504
تاریخ انتشار: 10/دی/1397 - ساعت : ۱۵:۲۰

برفروبی 690 کیلومتر از محورهای کوهستانی گیلان

برفروبی 690 کیلومتر از محورهای کوهستانی گیلان

به گزارش خز قرمز ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت: 690 کیلومتر از محورهای اصلی و فرعی کوهستانی استان گیلان برفروبی شدند.
مهندس نازک کاردر ادامه اظهار داشت: در 48 ساعت گذشته121 نفر از نیروهای راهداری استان گیلان در سطح محورهای کوهستانی استان گیلان درگیر برفروبی محورها و خدمت رسانی به مردم بودند.
این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان نمود: طی این مدت 81 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری استان بطور مستقیم درگیر بازگشایی محورهای اصلی و فرعی کوهستانی و برفگیر استان بودند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان سپس افزود: طی 48 ساعت گذشته182تن شن و نمک در سطح محورهای کوهستانی که بارش برف داشتیم استفاده شده است.
این مقام مسئول در ادامه گفت: بارش برف سنگین در برخی محورهای کوهستانی مشکلاتی را برای تردد کنندگانی که بعلت نداشتن تجهیزات ایمنی نظیر زنجیر چرخ به این محورها عزیمت کرده بودند بوجود آورد که با حضور به موقع راهداران استان گیلان به 343 خودرو امداد رسانی صورت گرفت.
مهندس نازک کار، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در ادامه ضمن اشاره به میزان بارش برف در ارتفاعات خاطر نشان نمود: بیشترین بارشهای برف در محورهای کوهستانی اسالم به خلخال در حوزه شهرستان تالش و محور پونل به خلخال در حوزه شهرستان رضوانشهر و ماسال-گیلوان در حوزه شهرستان ماسال و بلوردکان- خصیب دشت 50 سانتیمتر گزارش شده است و هم اکنون نیز در محور اسالم به خلخال شاهد کولاک هستیم.
وی در خصوص بارشهای برف صورت پذیرفته در سایر محورهای کوهستانی استان افزود: در ارتفاعات کوهستانی شهرستانهای رودبار شاهد بارش برف 30سانتیمتر بودیم در ارتفاعات کوهستانی شهرستان سیاهکل 25 سانتیمتر و ارتفاعات رودسر 30 سانتیمتر بارش برف گزارش شده،بارش 15 سانتیمتر برف را در ماسوله نیز شاهد بودیم.
ایشان در ادامه از مردم خواست ضمن پرهیز از مسافرتهای غیر ضروری به مناطق کوهستانی و برفگیر ،حتما پیش از برنامه ریزی برای سفر ضمن همراه داشتن ضمن همراه داشتن تجهیزات مناسب و رعایت احتیاط لازم در رانندگی ،بویژه در محورهای برفگیر، از طریق تماس با سامانه 141 مرکز مدیریت راهها یا سامانه پیام کوتاه 1000141 از وضعیت راههای استان مطلع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *