کد خبر: 11177
تاریخ انتشار: 14/بهمن/1397 - ساعت : ۱۳:۴۷

مدیر شعب بانک کشاورزی گیلان خبرداد : مراجعه بیش از 300 کشاورزگیلانی جهت بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات

مدیر شعب بانک کشاورزی گیلان خبرداد : مراجعه بیش از 300 کشاورزگیلانی جهت بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات

مدیر شعب بانک کشاورزی استان گیلان گفت: جرایم دیرکرد و سود تسهیلات کشاورزی سال زراعی ۹۶-۹۷ بخشیده می‌شود.

به گزارش خط قرمز ، علیرضا طاهری در جلسه کشاورزی گیلان گفت:کشاورزانی که از مهر ۹۶ تا ۲۹ اسفند امسال از حوادث غیرمترقبه خسارت دیده باشند و سررسید تسهیلات کشاورزی آن‌ها در این بازه زمانی باشد، سود تسهیلات و جرایم دیرکرد آن بخشیده می‌شود.

وی افزود: بر اساس بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه، همه کشاورزان خسارت دیده تا پایان امسال فرصت دارند درخواست‌های خود را برای استفاده از این بخشودگی به دبیرخانه کارگروه بند “خ” به شعب بانک کشاورزی تحویل دهند.

طاهری ادامه داد: اصل بدهی کشاورزان نیز به مدت سه سال بدون سود تمدید می‌شود.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان با اعلام اینکه از هفته گذشته تاکنون ۳۰۰ نفر برای استفاده از این دستورالعمل مراجعه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این مصوبه در گیلان مشمول ۱۹ هزار بهره بردار می‌شود که ۱۲ هزار نفر آن‌ها تسهیلات زیر ۸ میلیون تومان دریافت کرده‌اند.

طاهری با بیان اینکه دولت برای اجرای این ماده قانونی بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته است گفت: در مرحله نخست دولت حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال آن را تامین کرده است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات کشاورزان بصورت پلکانی مشمول اجرای این قانون می‌شود، افزود: اجرای این مصوبه برای تسهیلات ۸ میلیون تومان اجرا می‌شود و در مراحل بعد به سقف ۲۵ میلیون تومان خواهد رسید.

مدیر شعب بانک کشاورزی گیلان گفت: تاکنون برای اجرای این مصوبه ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص داده شد.

طاهری با اعلام اینکه در مرحله نخست ابتدا کشاورزان مشمول اجرای این مصوبه می‌شوند، گفت: نیاز بانک کشاورزی برای اجرای این دستوالعمل برای همه مشتریان مشمول بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: افرادی که از تسهیلات صندوق توسعه ملی، صنایع تبدیلی، صنایع وابسته به کشاورزی، بخش خدمات و بخش صنعت استفاده کرده‌اند، مشمول این دستوالعمل نمی‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *