کد خبر: 11315
تاریخ انتشار: 16/بهمن/1397 - ساعت : ۱۰:۰۸

مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد: بخشودگی 100 درصدی جرائم مالیاتی مودیان به مناسبت چله انقلاب

مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد: بخشودگی 100 درصدی جرائم مالیاتی مودیان به مناسبت چله انقلاب

مدیرکل امور مالیاتی گیلان، از بخشودگی جرایم مالیاتی مودیان خبر داد و گفت: مودیانی که اصل مالیات، عوارض و جرائم غیر قابل بخشش خود را تا 15 اسفندماه 97 به صورت نقد پرداخت کنند، مورد بخشودگی صد درصدی قرار خواهند گرفت.

به گزارش خط قرمز ، جواد انوری از بخشودگی جرایم مالیاتی مودیان خبر داد و اظهار کرد: این بخشودگی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رعایت طرح تکریم ارباب رجوع و کمک به فعالان اقتصادی صورت می گیرد.

وی افزود: مودیانی که اصل مالیات، عوارض و جرائم غیر قابل بخشش خود را تا 15 اسفندماه 97 به صورت نقد پرداخت کنند، صد درصد جرائم قابل بخشش قانون مالیات های  مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده اعم از مالیات های اشخاص حقوقی، مشاغل، حقوق، تکلیفی و اجاره املاک به استثنای جرائم موضوع ماده 169 قانون مالیات های مستقیم آنان مورد بخشودگی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان همچنین 15 بهمن ماه را آخرین مهلت ارسال الکترونیکی فهرست معاملات و قراردادهای فصل پاییز 97 موضوع ماده 169 قانون مالیات های مستقیم دانست و خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی تا آخر امروز فرصت دارند برای این امر از طریق سامانه «www.tax.gov.ir» اقدام کنند.

این مقام مسئول، از ارائه بیش از 4 هزار اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره پاییز تاکنون خبر داد و گفت: طی هشت ماهه نخست امسال بیش از یکصد میلیارد تومان به حساب شهرداری ها، حدود 46 میلیارد تومان به حساب دهیاری ها و افزون بر 2.5 میلیارد تومان به حساب فرمانداری های استان از محل عوارض ارزش افزوده واریز شده است که در مجموع 148 میلیارد و 500 میلیون تومان می باشد و نسبت به سال گذشته 48.5 میلیارد تومان افزایش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *