کد خبر: 3970
تاریخ انتشار: 9/آبان/1397 - ساعت : ۱۴:۱۲

افتتاح مدرسه خیرساز در شهرستان تالش با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان

افتتاح مدرسه خیرساز در شهرستان تالش با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان پروژه 6 کلاسه خیرساز روستای قروق شهرستان تالش افتتاح شد.

به گزارش خط قرمز ، مدرسه خیّری 6 کلاسه ثریا روستای توریستی قروق شهرستان تالش باحضور دکتر مقدم سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و مدیر کل نوسازی مدارس استان،مهندس دقیق معاون نظارت و اجرایی، ثریا جودی خیّر مدرسه ساز، دکترمهدوی فرماندار شهرستان تالش ،حاج آقامیر مسعودی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز و جمعی از مسئولین،مدعوین و خیرین استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

دکتر علی اوسط اکبری مقدم در این مراسم پیشاپیش فرا رسیدن اربعین شهادت سید و سالار شهیدان، سرور آزادگان جهان، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش را تسیلت گفت و افزود: اجتماع بزرگ اربعین حسینی(ع)، تجلی عشق وجلوه های دلدادگی است.

وی ضمن تشکر از خیّر ارجمند خانم جودی افزود: خیّرین منتخبین خدواند هستند و شادی را به مردم هدیه می کنند.

به گزارش خط قرمز دکتر مقدم با یاد آوری اهمیت و عظمت علم ودانش تصریح نمود: خیرین در توسعه زیرساخت های علم و دانش نقش مهم و ماندگاری دارند.

وی با تاکید بر اینکه تفکر برنامه ریزی در توسعه فضاهای آموزشی باید تفکر برجسته و موثر باشد،افزود:همه باید با تمام توان در جهت ارتقاء اهداف سازمان تلاش کنیم.

به گزارش خط قرمز سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در پایان با اشاره به بحث نگهداری از فضاهای آموزشی،تاکید کرد:باید داشته های خود را قدر بدانیم و فرهنگ نگهداری از فضاهای آموزشی را نهادینه کرده و به صورت جدی به آن بپردازیم.

در ادامه مهندس دقیق معاون اجرایی و نظارت اداره کل نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، تصریح کرد: امروز در آستانه سالروز اربعین سید و سالار شهیدان شاهد ایثار و از خود گذشتی خیّری ارزشمند در امر مقدس مدرسه سازی هستیم.

وی با تجلیل از خدمات ارزنده خیرین محترم مدرسه ساز افزود: خیرین با اقدامات ماندگار خود درس گذشت و ایثار را از خود به یادگار می گذارند.

معاون اجرایی ونظارت اداره کل در پایان با یادآوری اینکه 30 پروژه آموزشی با 167 کلاس درس در استان گیلان با هزینه بیش از 25 میلیارد تومان در مهره ماه امسال به بهره برداری رساندیم گفت: نقش خیرین در احداث و تکمیل این پروژه ها نقش پررنگی بود.

میر مسعودی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز نیز با بیان مطالبی اهمیت کار خیر را تشریح نمود.

وی با یادآوری خدمات خیرین در توسعه فضاهای آموزشی استان افزود: کار خیّر ارجمند خانم جودی تا ابد در تاریخ آموزش و پرورش به یادگار خواهند ماند.

گفتنی است مدرسه 6 کلاسه ” ثریا ” به همت خیّر ارجمند ثریا جودی با هزینه ای بالغ بر 870 میلیون تومان و با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان با 6 کلاس درس ،دو اتاق اداری و یک نماز خانه در عرصه ی 1816 متر مربع و عیان 374 متر مربع در زمینی که مرحوم رحیم فتح اللهی خیّر اهل روستای قروق سال ۱۳۴۳ به آموزش و پرورش تالش اهداء کرده بود، احداث و طی آئینی تحویل دانش آموزان این خطه از استان شد.

شایان ذکر است خانم جودی در سال ۱۳۸۹ نیز مدرسه ایی را در روستای جماکوه تالش به نام همسر مرحومش زنده یاد سالاری پور ساخته بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *