کد خبر: 7321
تاریخ انتشار: 25/آذر/1397 - ساعت : ۱۸:۲۸

استاندار گیلان در آغاز هفته حمل و نقل : نصب بنر در شبکه راه هامنجر به کاهش ایمنی جاده ای می شود

استاندار گیلان در آغاز هفته حمل و نقل : نصب بنر در شبکه راه هامنجر به کاهش ایمنی جاده ای می شود

استاندار گیلان نصب بنر در شبکه راه ها را منجر به کاهش ایمنی جاده ای خواند و افزود: اداره کل حمل و نقل و راهداری گیلان در مواجه با این مضامین و نیز ساخت و ساز بی رویه در حریم قانونی راه ها برخورد صریح و جدی انجام دهد.

به گزارش خط قرمز ؛ دکتر مصطفی سالاری به مناسبت آغاز هفته حمل و نقل،رانندگان و راهداری با کارکنان و فعالان حوزه حمل و نقل جاده ای دیدار و گفتگو کرد.

استاندار گیلان با تبریک این هفته و تقدیر از تلاش راهداران و فعالان حوزه حمل و نقل اظهار کرد: حمل و نقل جاده‌ای جایگاه اول در جابجایی مسافر و بار در کشور را عهده دار است.

وی به نوسانات اقتصادی و موانع بخش حمل و نقل جاده ای اشاره و تصریح کرد: متاسفانه در چند ماه اخیر به دلیل افزایش ارز و قیمت ها، درآمد حاصل از حمل و نقل کاهش و هزینه های این بخش افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: بخشی از مشکلات فعالان حوزه حمل و نقل ملی بوده و بخشی دیگر استانی است که با همکاری، مدیریت و برنامه ریزی در استان می توان بخش عمده ای از این دغدغه ها را کاهش داد.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم شناسایی نقاط حادثه خیر استان جهت افزایش ایمنی راه تصریح کرد: در کنار شناسایی و معرفی نقاط حادثه خیز ، طرح هایی برای کنترل شبکه راهها به منظور صیانت از حقوق شهروندی ارائه شود.

وی ادامه داد: برای رفع موانع موجود در نقاط حادثه خیز و مهم جاده ای به زودی اعتبارات ویژه ای اختصاص داده می شود.

به گزارش خط قرمز – سالاری نصب بنر در معابر شهری ، روستایی و جاده ای را منجر به کاهش ایمنی جاده ای خواند و افزود: اداره کل حمل و نقل و راهداری در مواجه با این مضامین و نیز ساخت و ساز بی رویه در حریم قانونی راه ها برخورد صریح و جدی انجام دهد.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با حوزه استحفاظی 1865کیلومتر راه های اصلی و فرعی و بالغ بر 9000کیلومتر انواع راه های روستایی ، متولی نگهداری راه های استان است.

475 نیروی راهدار با استفاده از 288دستگاه ماشین آلات سبک،نیمه سنگین و سنگین در قالب 42اکیپ راهداری آماده اجرای عملیات زمستانی هستند.

همچنین 8هزار و 446دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی در گیلان مشغول فعالیت هستند که که در جهت کاهش نیازمندی های آنان به لوازم یدکی ،از مردادماه سالجاری تاکنون تعداد4هزار حلقه لاستیک در بین متقاضیان توزیع شد. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *