کد خبر: 8445
تاریخ انتشار: 9/دی/1397 - ساعت : ۱۴:۴۷

ارسال بیش از 2 هزار اثر به جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان

ارسال بیش از 2 هزار اثر به جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان از شرکت بیش از 2 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره رسانه‌ای ابوذر خبر داد و گفت: مهلت شرکت در جشنواره پایان‌یافته و برگزیدگان در دهه دوم دی‌ماه معرفی و تجلیل می‌شوند.

به گزارش خط قرمز ، محسن جعفری در جلسه هماهنگی جشنواره رسانه‌ای ابوذر با اشاره به تأثیرات برگزاری جشنواره‌های رسانه‌ای در جامعه اظهار کرد: توجه به رسالت مطبوعات و خبرگزاری‌ها در راستای شفاف‌سازی می‌تواند نقش قابل‌توجهی را در عرصه اقتصاد مقاومتی ایفا کند.

وی به نقش تأثیرگذار رسانه‌ ها در پیشبرد اهداف مختلفی ازجمله اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: رسانه می‌تواند به‌عنوان حلقه واسط بین مردم و مسئولان سهم بسزایی داشته باشد و علاوه بر آن در ایجاد و اشاعه فرهنگ اقتصاد مقاومتی نقش‌آفرینی کند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان از شرکت بیش از 2 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره رسانه‌ای ابوذر خبر داد و تصریح کرد: مهلت شرکت در جشنواره پایان‌یافته و برگزیدگان در دهه دوم دی‌ماه معرفی و تجلیل می‌شوند.

جعفری با تأکید بر اینکه نخستین مسئولیت رسانه، افزایش سواد و دانش رسانه‌ای در جامعه است بیان کرد: تعریف چشم‌انداز، فرهنگ‌سازی و تعریف استراتژی در بین مردم و مسئولان با تولید یادداشت و تعریف و تبیین مصداق‌های عینی از مهم‌ترین راهبردهای رسانه‌ای است.

وی با اشاره به نقش پررنگ رسانه افزود:رسانه‌ها می‌توانند با تعریف استراتژی برای مسؤولان و لزوم تدوین برنامه به نحوی عمل کنند که تولید ایده و عملیاتی شدن آن به‌عنوان یک موضوع مهم که در تمام دنیا رواج گرفته و بخش خصوصی در اجرای آن نقش عمده‌ای بر عهده دارد، به شکل پررنگ‌تری اجرا شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان رسانه‌ها را رصد کنندگان جامعه دانست و گفت: رسانه‌ها باید حرکت مردم و مسئولان را در خصوص اقتصاد مقاومتی با نگاه کارشناسی تشریح و تبیین کنند تا بتوانند موجب فرهنگ‌سازی آن در جامعه باشند.

جعفری با اذعان به اینکه اصحاب رسانه به‌عنوان رکن چهارم جامعه و نماینده افکار عمومی در حوزه اقتصاد مقاومتی باید فعالیت بیشتری داشته باشند گفت:  امسال چهارمین دوره این جشنواره با حضور اصحاب رسانه استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به پایان مهلت شرکت در جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان بیان کرد: این جشنواره در بخش‌های تیتر، خبر، گزارش، مصاحبه، یادداشت، عکس، کاریکاتور و گزارش تلویزیونی برگزارشده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به آغاز داوری چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان گفت: داوری این دوره از مسابقات توسط تیم مجرب داوری از تهران در حال انجام است.

جعفری با بیان اینکه درمجموع هشت  بخش، دو هزار و 64 اثر به دبیرخانه جشنواره رسانه‌ای ابوذر ارسال‌شده افزود: مرحله بازبینی آثار طی روزهای گذشته انجام شد و هم‌اکنون آثار در مرحله داوری نهایی قرار دارند.

وی با تأکید بر موضوعات جشنواره ابوذر ازجمله تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی «اقتصاد مقاومتی»،  «دفاع مقدس و مقاومت»، «محرومیت‌زدایی و خدمات اجتماعی»، «بصیرت و دشمن‌شناسی»، «مبارزه با آسیب‌های اجتماعی»، «چهل‌سالگی انقلاب اسلامی» و «مسائل صنفی اصحاب رسانه» تصریح کرد: آثاری که با موضوعات جشنواره مطابقت داشته به داوری نهایی راه یافتند و مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان جشنواره با سخنرانی عزت‌الله ضرغامی، عضو شورای عالی فضای مجازی در دهه دوم دی‌ماه 97برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *