کد خبر: 8021
تاریخ انتشار: 3/دی/1397 - ساعت : ۱۶:۴۳

اتمام ساخت واحدهای مسکونی محرومان با مشارکت سپاه تا پایان سال جاری

اتمام ساخت واحدهای مسکونی محرومان با مشارکت سپاه تا پایان سال جاری

مدیرکل کمیته امداد گیلان در دیدار با فرمانده سپاه قدس استان بخشی از فعالیت‌های حوزه ساخت مسکن محرومان و همچنین ارائه خدمت به مددجویان را تشریح کرد.

به گزارش خط قرمز _عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان در دیدار با فرمانده سپاه قدس استان ضمن قدردانی از تلاش‌های سپاه قدس در جهت رفع مشکلات نیازمندان گفت : مشارکت و همدلی سپاه با کمیته امداد در ساخت مسکن محرومان قابل‌تقدیر است و امیدواریم با تداوم این مشارکت‌ها تعداد بیشتری از خانوارهای نیازمند از خدمات حمایتی این دو نهاد بهره‌مند شوند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۱۶ هزار و ۳۰۰ خانوار از مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند افزود : رویکرد توانمندسازی خانوارها با اولویت ایجاد اشتغال برای آن‌ها با ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی انجام می‌شود و یکی از اولویت‌های دیگر کمیته امداد ساخت مسکن برای نیازمندان است.

اهرابی با تأکید بر اینکه تا پایان سال جاری ۶۲۰۰ پروژه عمرانی برای مددجویان توسط کمیته امداد گیلان به بهره‌برداری می‌رسد ادامه داد : یکی از موضوعات مهم در توانمندسازی خانوارها تهیه مسکن مناسب برای مددجویانی که فاقد مسکن و یا مسکن مناسب ندارند است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه امسال تعمیر و بازسازی سه هزار و ۹۰۰ مسکن مددجویان شهری و روستایی همراه با سرویس بهداشتی در دستور کار این نهاد قرار دارد تصریح کرد : از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و ۲۴۶ خانوار از مددجویان هم از انشعابات رایگان آب، برق و گاز بهره‌مند شده‌اند که هزار و ۷۷۹ خانوار روستایی و ۴۶۷ خانوار هم شهری بوده‌اند.

وی به تقویت برنامه‌های مشترک فرهنگی و اجتماعی کمیته امداد و سپاه تأکید کرد و افزود : برای کاهش محرومیت در این حوزه انتظار می‌رود بیشتر از گذشته از ظرفیت‌های سپاه قدس استفاده شود و یکی از فعالیت‌های اثرگذار این است که بتوانیم با راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در پایگاه‌های سپاه و بسیج در سطح استان و با جمع‌آوری حداکثری کمک‌های مردمی به‌ویژه زکات، مشکلات بیشتری را از محرومان مرتفع کنیم .

مجموعه سپاه در خدمت محرومان است

به گزارش خط قرمز _سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان بابیان اینکه کمیته امداد از ابتدای تأسیس تاکنون خدمات گسترده‌ای را در بخش‌های مختلف معیشتی ، فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و اعتقادی به خانوارهای محروم ارائه کرده است گفت : خدمت به محرومین و ایتام از مهم‌ترین بخش‌های خدمت‌رسانی است که باید با مشارکت مردم و سازمان‌ها و نهادها گسترش پیدا کند.

وی از پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه‌های مشترک ساخت مسکن برای محرومان خبر داد و افزود: هزار و ۲۷ واحد مسکن روستایی با مشارکت سپاه در حال ساخت است و تلاش بر این است که تا پایان سال جاری در اختیار مددجویان قرار گیرد.

سردار عبدالله پور با تأکید بر اینکه مجموعه سپاه در خدمت محرومان است و از هیچ کوششی برای حل مشکلات نیازمندان فروگذار نخواهد کرد ادامه داد : خدمت به محرومان یکی از اهداف مهم حضرت امام (ره) از تشکیل نظام اسلامی بود و ما موظف هستیم برای تحقق کامل این هدف تمام ظرفیت و تلاش خود را به‌کارگیریم.

فرمانده سپاه قدس گیلان بابیان اینکه رفع مشکل مسکن و اشتغال خانوارهای نیازمند یکی از کارهای اثرگذار کمیته امداد محسوب می‌شود ، گفت : مجموعه سپاه هم در این مسیر در کنار کمیته امداد است تا با استفاده از ظرفیت دو نهاد مشکلات بیشتری از محرومان مرتفع شود .

شایسته ذکر است در این دیدار بر ادامه همکاری دوجانبه در جهت ساخت مسکن محرومان و اشتغال‌زایی خانوار‌های تحت حمایت تأکید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *