کد خبر: 8007
تاریخ انتشار: 3/دی/1397 - ساعت : ۱۴:۰۳

آیت الله فلاحتی : هجوم بی‌رویه بازنشستگان به گیلان از معضلات استان است

آیت الله فلاحتی : هجوم بی‌رویه بازنشستگان به گیلان از معضلات استان است

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: هجوم بی‌رویه بازنشستگان به گیلان را از معضلات استان برشمرد و یادآور شد: نیاز است تمهیداتی با هماهنگی استانداری، جهادکشاورزی و ثبت اسناد و املاک برای معضل مذکور اندیشیده شود.

به گزارشخط قرمز ، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با مدیرکل و جمعی از مدیران اداره کل ثبت اسناد و املاک گیلان اظهار کرد: یکی از اموری که موجب تسهیل زندگی مردم در اراضی، چک و … می‌شود دولت الکترونیکی است.

وی ادامه داد: هر قدر دولت الکترونیکی گسترده‌تر شود به نفع مردم است اما سرعت را نباید فدای دقت کنیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بی‌دقتی در بعضی از امور در گذشته سبب ایجاد مشکلاتی برای مردم شده است، تصریح کرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک که به نحوی با زندگی مردم در ارتباط است باید از نفوذ آدم‌هایی که می‌خواهند با دور زدن قانون در مسایل مختلف نفوذ کنند، جلوگیری کند.

فلاحتی در ادامه به گرانی موجود در جامعه اشاره کرد و افزود: مردم، تولیدکنندگان و دولت، گرانی را نمی‌خواهند اما این مساله همچنان مشکل جامعه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حداقل حقوق و درآمد کفاف معیشت مردم را نمی‌کند، بیان کرد: گره در نقاط کوری بوده که به آن بی‌توجهی شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود ضعف و برخورد ضعیف در دو بخش دستگاه قضا و اجرایی کشور اشاره کرد و گفت: توجه به زیرمجموعه‌ها در اجرای دقیق قانون از نکته‌های مهم است.

فلاحتی با تاکید بر توجه به اراضی، املاک و خانه‌های مردم به ویژه در روستاها، خاطرنشان کرد: مردمی که حدود ۱۰۰ سال در منطقه‌ای زندگی می‌کنند اکنون منابع طبیعی مدعی آن است و این مشکلات باید برطرف شود.

امام جمعه رشت به مایوس شدن زمین خواران به دلیل کمبود و گرانی زمین در استان مازندران اشاره کرد و اذعان کرد: گیلان تبدیل به فضای مطلوبی برای زمین خواران شده و مشکلاتی را برای استان ایجاد کرده است.

وی، هجوم بی‌رویه بازنشستگان به گیلان را از معضلات استان برشمرد و یادآور شد: نیاز است تمهیداتی با هماهنگی استانداری، جهادکشاورزی و ثبت اسناد و املاک برای معضل مذکور اندیشیده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *