کد خبر: 4527
تاریخ انتشار: 18/آبان/1397 - ساعت : ۰۲:۰۳
گروه : اخبار / ورزش

غبار پیری از صورت آزادی زدوده شد

غبار پیری از صورت آزادی زدوده شد

به گزارش خط قرمز و به نقل از ورزش سه بازسازی ورزشگاه آزادی؛ آرزویی غیر ممکن برای اهالی فوتبال ایران. آرزویی که هیچ کمری همت به انجام آن نمی‌بست و هر دفعه بر گردن مسئول دیگری می‌افتاد. اما همیشه یک معجزه روند عادی جریانات را عوض می‌کند و اتفاقات غیرممکن را ممکن می‌سازد. معجزه‌ای به نام صعود به فینال لیگ قهرمانان که توسط شاگردان برانکو‌ ایوانکوویچ رخ داد و چهره نمور و غمناک آزادی را به چهره‌ای خندان تغییر داد. چهره‌ای که وقتی زیر تونل قدم می‌زدیم از شدت فرسودگی و عدم رسیدگی اشک می‌ریختند و نای آه و ناله هم نداشتند. اما برگزاری فینال آسیا دستی بر سر استادیوم آزادی کشید و به نو شدن آن کمک کرد. دستی از سوی مسئولان سختگیر AFC که از قضا مسبب عمل خیر شد.

 

*داربست‌ها رفتند و گیت‌های الکترونیکی آمدند

تغییرات استادیوم آزادی از همان بدو ورود قابل لمس است. از در غربی ورزشگاه وارد می‌شویم؛ جایی که هنوز هم نوشته شده ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی. ۲۰۰ متر جلوتر می‌رویم و اولین تغییر را می‌بینیم. داربست‌های زنگ زده با پوششی از پارچه برزنتی آبی جمع شده و نرده‌های شیکی جای آن‌ها را گرفته است. نرده‌هایی که در اولین نگاه ذهن آدم را به سمت فضای فرودگاهی خواهد برد. تماشاگران با تشکیل صف‌های منظم یک به یک وارد گیت الکترونیکی می‌شوند و با نشان دادن شناسه بلیط از مرحله اول به سلامت عبور خواهند کرد. در این مرحله دیگر خبری از بازرسی بدنی نخواهد بود و تماشاگران زیاد اذیت نخواهند شد.

*تونل زمان به استقبال بازیکنان می‌رود

حالا خیابان کنار ساختمان اصلی استادیوم را تا آخر می‌رویم و به تونل ورودی تیم‌ها خواهیم رسید. جایی که طبق گفته مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها اعضای دو‌ تیم و تصویربرداران حق حضور در آن را دارند. تونل غمگین آزادی که قبل از تعمیر مانند زندانی متروکه بود و هیچ جذابیتی نداشت، حالا با بنر‌های قدی بزرگ نصب شده بر روی دیوار رنگ و بوی خاصی گرفته است. بنرهای با مضمون عکس‌هایی از ستارگان بزرگ فوتبال ایران، شعار ای اف سی و تصویر بزرگی از لوگوی معروف مسابقات لیگ قهرمانان.

فضای نو و شگفت انگیز در انتظار کاروان دو تیم

اما با عبور از تونل شیشه‌ای تعبیه شده و با پایین رفتن از پله‌ها صحنه‌های جذاب و غیرقابل باوری را مشاهده می‌کنیم. جذابیتی که حتی کابل‌های روی زمین و گرد و خاک جو را تحت تاثیر خود قرار داده بود. حالا دیگر خبری از سقف‌های نمور با لوله‌های بیرون زده که هر کدام چکه می‌کنند نیست. همه آن‌ها علاوه بر این که تعمیر شدند زیر داکت‌هایی از جنس ام دی اف پوشانده شده و نمای زیبایی به دست آوردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *