کد خبر: 10575
تاریخ انتشار: 7/بهمن/1397 - ساعت : ۱۷:۴۱

آبفای گیلان با رفع 52 فقره نشت از هدررفت 1410 لیتر در دقیقه آب جلوگیری نمود

آبفای گیلان با رفع 52 فقره نشت از هدررفت 1410 لیتر در دقیقه آب جلوگیری نمود

به گزارش خط قرمز – در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان رشت، و جلوگیری از هدررفت آب و برقراری فشار متعارف آب در سطح شهر، نسبت به نشت­یابی یکی از پرتراکم­ترین مناطق مرکزی شهر رشت با مشارکت بخش خصوصی اقدام شد.

مازیار غلامپور معاون بهره برداری آبفای گیلان با اعلام خبر نشت یابی در مناطق پرتراکم شهر رشت اظهار داشت: در راستای اجرای این پروژه ضمن بررسی 47 کیلومتر از شبکه توزیع آب و 2500 فقره از انشعاب مشترکین، به شناسایی 52 نشت منجر شد که تا کنون از هدررفت آب به میزان 1410 لیتر در دقیقه (61 هزار متر مکعب در ماه) جلوگیری به عمل آمد.

وی در ادامه افزود: این پروژه در مساحتی حدود یک کیلومتر مربع در محدوده پارک قدس، چهارراه میکائیل، میدان شهرداری، سبزه میدان و میدان لاکانی اجرا شد و برای شناسایی نشت­های مخفی موجود در شبکه از تجهیزات نوین نشت­یابی استفاده شد که از مشکلات اصلی نشت­یابی در این محدوده، ترافیک سنگین ، فشار پائین شبکه و وجود شبکه­های پیچیده جمع­آوری آبهای سطحی می باشد که باعث افزایش مدت نشت­یابی می­شود.

گفتنی است با شناسایی و رفع نشتی­ها، ضمن افزایش فشار شبکه، خدمات­رسانی مطلوب­تر به مشترکین منطقه میسر شد و با توجه به نتایج مطلوب به دست آمده در این قرارداد، نشت یابی دیگر نقاط شهر در دستور کار شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان قرار گرفت. خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *