کد خبر: 6026
تاریخ انتشار: 8/آذر/1397 - ساعت : ۱۵:۲۵

بهره مندی از ظرفیت تشكل های مردم نهاد برای ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب

بهره مندی از ظرفیت تشكل های مردم نهاد برای ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در دیدار با تعدادی از مدیران عامل تشکل های مردم نهاد استان بر بهره مندی از ظرفیت این تشکل ها جهت گسترش فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب در بین آحاد مردم تاکید کرد.
به گزارش خط قرمز ،محب علی رنج ور، با بیان اینکه همواره مشارکت مردم در بخش های مختلف توفیقاتی را برای کشور به همراه داشته، گفت: با توجه به اینکه ایران با بحران کم آبی مواجه است، می طلبد همه مردم با رعایت الگوی صحیح مصرف و پرهیز از اسراف، به مسئولان در مدیریت این بحران کمک کنند.
وی افزود: در همین راستا باید از ظرفیت شوراهای اسلامی، دهیاران، سپاه، آموزش و پرورش و رسانه ها برای تبیین چالش ها و مشکلات ناشی از کم آبی در کشور استفاده کرد.
وی گفت: سرانه مصرف آب در ایران چندین برابر سایر کشورهاست که برای کاهش آن به فرهنگ سازی نیاز است.
وی، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه گیلان دارای 22 هزار کیلومتر شبکه آبرسانی روستایی است، اظهار داشت: به علت متراکم بودن خانوارها، میزان لوله گذاری و هزینه اجرای طرح های آبرسانی در روستاهای این استان 2.5 برابر میانگین کشور است.
رنج ور، با اشاره به فرسوده بودن 30 درصد شبکه های آبرسانی روستایی گیلان، گفت: در بهار و تابستان با حضور حجم عظیمی از گردشگران در روستاهای استان، تنش آبی را در ساعات اوج مصرف شاهدیم.
وی افزود: برای اجرای طرح های تقویت فشار آب شرب این روستاها به اعتبارات ملی نیاز است.
بنابراین گزارش؛ در پایان این جلسه هر یک از مدیران تشکل های مردم نهاد عملکرد حوزه کاری خود را بیان کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *