کد خبر: 12585
تاریخ انتشار: 6/اسفند/1397 - ساعت : ۱۸:۵۹

۲۳ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد از برنامه‌های فرهنگی –تربیتی و آموزشی بهره مند شدند

۲۳ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد از برنامه‌های فرهنگی –تربیتی و آموزشی بهره مند شدند

در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۳ هزار و ۲۰ نفر از مددجویان گیلانی از برنامه‌های فرهنگی–تربیتی و آموزشی بهره‌مند شده‌اند که نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشت مشابه سال گذشته ۹۲ درصد رشد داشته است.
به گزارش خط قرمز ، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان اجرای طرح نظام جامع آموزش خانواده را یکی از برنامه‌های مهم این نهاد عنوان کرد و گفت: کمیته امداد در کنار ارائه خدمات حمایتی و معیشتی توجه ویژه‌ای به ارتقاء سطح فرهنگی خانواده‌های تحت حمایت دارد.

وی بابیان اینکه افزایش و تقویت مبانی فرهنگی مددجویان مهم‌ترین پیش‌نیاز برای توانمندسازی و خودکفایی اقتصاد خانواده‌ها به شمار می‌رود افزود: مهم‌ترین خدمات فرهنگی در کمیته امداد فراهم کردن تسهیلات و امکانات لازم برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان و آموزش‌های لازم در زمینه‌های بهداشتی و روانی و اعتقادی مددجویان است.

اهرابی با اشاره به رویکرد اساسی کمیته امداد در حوزه فرهنگ و پایه‌ریزی تمامی برنامه‌ها بر مبنای آن خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها برای رشد معنوی و فرهنگی مددجویان به‌ویژه جوانان و نوجوانان و گسترش زمینه‌های تعمیق باورها و ارزش‌های دینی و همچنین رشد و شکوفایی استعدادها هرساله برای مددجویان برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۳ هزار و ۲۰ نفر از مددجویان گیلانی از برنامه‌های آموزش خانواده بهره‌مند شده‌اند افزود: این برنامه‌ها برای آگاه‌سازی و آموزش مددجویان برای داشتن زندگی بهتر و درنتیجه پیشگیری از معضلات اجتماعی برگزارشده و نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته ۹۲ درصد رشد داشته است.

وی یکی از برنامه‌های تأثیرگذار و موفق این نهاد را اجرای طرح شوق زیارت باهدف تقویت و ارتقای باورهای دینی و روحیه خودباوری و ترویج سبک زندگی اسلامی عنوان کرد و گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری سه هزار و ۳۶ نفر از مددجویان گیلانی به مشهد مقدس و ۵۳ نفر هم به عتبات عالیات اعزام‌شده‌اند.

اهرابی با اشاره به اجرای دو طرح آموزشی وارثین و سدید در طول تابستان برای دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت گیلانی تصریح کرد: طرح وارثین ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر پایه نهم و دهم است که به‌صورت یک دوره آموزشی دوساله در شش‌ترم، ترم اول در تابستان سال جاری در مشهد مقدس به مدت ده روز و پنج ترم بعدی به‌صورت آموزش‌های مجازی و غیرحضوری با شرکت ۴۲ نفر از دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

وی در توضیح طرح سدید هم بابیان اینکه این طرح ویژه دانشجویان و طلاب است که به‌صورت دوساله در قالب شش‌ترم که‌ترم اول به‌صورت آموزش حضوری ۱۵ روزه در مشهد مقدس و پنج ترم بعدی به‌صورت غیرحضوری و مجازی خواهد بود گفت: در سال جاری ۱۷ نفر از دانشجویان در این طرح شرکت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه برگزاری طرح فلاح از دیگر برنامه‌های فرهنگی برای خانوارهای تحت حمایت است، افزود: در ۱۰ ماهه سال جاری دو هزار و ۳۱۳ جلسه طرح فلاح در قالب جلسات مذهبی در منازل مددجویان باهدف ارتقاء سطح دینی و اعتقادی آن‌ها برپاشده است.

اهرابی اعزام ۶۵۳ نفر از مددجویان گیلانی به پیاده‌روی اربعین را از دیگر برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد در سال جاری برشمرد و ادامه داد: ۴۷۰ نفر هم به اردوی راهیان نور و سه هزار و ۴۳۵ نفر هم به اردوهای درون استانی اعزام‌شده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت کانون‌های فرهنگی دائم و موقت تابستانی در سطح استان افزود: پنج هزار و ۵۳۱ نفر از مددجویان از برنامه‌های فرهنگی – تربیتی و آموزشی این کانون‌ها بهره‌مند شده‌اند.

اهرابی تصریح کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری ۶ هزار و ۱۹۲ نفر از دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب دینی تحت حمایت کمیته امداد گیلان خدمات فرهنگی، نشست هاو همایش‌های آموزشی و بصیرت افزایی دریافت کرده‌اند.

شایسته ذکر است در حال حاضر ۱۰ هزار و ۴۲۰ دانش‌آموز و دو هزار و ۲۷۲ دانشجو تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند.خط قرمز خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *