کد خبر: 4920
تاریخ انتشار: 23/آبان/1397 - ساعت : ۱۴:۳۲

یک مرکز زیبایی غیر مجاز در رشت پلمپ شد

یک مرکز زیبایی غیر مجاز در رشت پلمپ شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: به همت تیم‌های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یک مرکز غیر مجاز زیبایی در رشت شناسایی و با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی استان پلمپ شد.

به گزارش خط قرمز ، دکتر اسماعیل نور صالحی  ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در پی بازدیدهای میدانی کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و گزارشات مردمی، مشخص شد یک پزشک عمومی با راه‌اندازی مرکز زیبایی غیر مجاز در رشت، مبادرت به انجام اعمال جراحی زیبایی و دخالت در کارهای تخصصی پزشکی با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته که نیاز به مجوز خاص داشت می‌کنند.

وی ادامه داد: بلافاصله پرونده این پزشک متخلف به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد و با پیگیری کارشناسات نظارت بر درمان و دفتر حقوقی دانشگاه، حکم پملپ، توقیف ملزومات و تعطیلی این مرکز توسط مقام قضایی صادر شد و پرونده وی برای اقدامات قانونی دیگر به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: بر اساس آیین نامه ‌ای وزارت بهداشت، استفاده از هر گونه تجهیزات و دستگاه‌های غیر متعارف درمانی در مطب پزشکان ممنوع بوده و هیچ کس نمی‌تواند بدون داشتن تخصص و مجوزهای قانونی از این دستگاه ها برای درمان بیماران استفاده کند.

به گزارش خط قرمز ،نورصالحی از مردم خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی درمانی، سریعا موضوع را به سامانه 190 اطلاع دهند و یا به صورت حضوری موضوع را به کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه گزارش کنند تا با متخلفین برخورد قانونی صورت پذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *