کد خبر: 1121
تاریخ انتشار: 12/مهر/1397 - ساعت : ۱۸:۰۹

گیلان جزو استان های برتر کشور در اجرای طرح سپاس است

گیلان جزو استان های برتر کشور در اجرای طرح سپاس است

عبدالله پاکاری ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان : طرح «سپاس» برگرفته از تعبیر رهبری درخصوص لزوم سپاسگزاری از ایثارگران است.

به گزارش خط قرمز و به نقل از ایثار گیلان،عبدالله پاکاری در نشست کارگروه طرح سپاس که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی برگزار شد،سرکشی و دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران را یک سنت حسنه دانست و اظهار کرد: دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگر مورد تاکید حاکمیت به ویژه رهبر انقلاب بوده و طرح «سپاس» برگرفته از تعبیر رهبری درخصوص لزوم سپاسگزاری از ایثارگران است.
وی با اشاره به اثرات معنوی دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگر، تصریح کرد: طرح سپاس علاوه بر پیامدهای تکریمی و ترویجی در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ قداست این جایگاه ارزشی، موجب تجدید روحیه خدمتگزاران نظام برای ادامه حرکت و پیشبرد اموران جاری دستگاه ها می شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با بیان اینکه امروز بعد از گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب فرهنگ دیدار با ایثارگران نهادینه، نظام مند و کاربردی شده است، گفت: طرح سپاس با ساختار مشخص و به صورت مستمر و مداوم در حال انجام است.

این مقام مسئول، گیلان را جزو استان های برتر کشور در اجرای طرح سپاس دانست و عنوان کرد: در استان گیلان حدود 13 هزار و 500 نفر ایثارگر واجد شرایط طرح سپاس داریم و باید سالانه حداقل یک بار از آنان سرکشی کنیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 29 هزار دیدار با ایثارگران انجام شد، خاطرنشان کرد: سرانه دیدار سالانه با هر خانواده 2.5 درصد است، البته به دنبال رعایت تعادل در دیدارها هستیم.

پاکاری، 13 هزار و 469 دیدار از 29 هزار دیدار را در قالب طرح سپاس و بیش از 15 هزار دیدار را در قالب طرح پایش سلامت دانست و یادآور شد: پزشکان به عنوان سفیران نظام و به نمایندگی از بنیاد شهید به صورت ادواری گروه های خاص ایثارگری از جمله والدین شهدا را ویزیت می کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان ادامه داد: 6 هزار و 864 دیدار از مجموع دیدارهای سال 96 با مشارکت دستگاه ها انجام شده و استان گیلان در این حوزه نیز ممتاز است لذا باید به ارتقای کیفی دیدارها و تخصصی شدن آنها هم بپردازیم.

وی اجرای طرح سپاس در مناسبت های مختلف را با هدف تخصصی شدن دیدارها دانست و گفت: طرح علمداران حماسه، فجرآفرینان، ابراهیمیان، ضیافت و… در این راستا اجرا شد. بی تردید مشارکت دستگاه ها در ارتقای کیفی دیدارها نقش بسزایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *