کد خبر: 1553
تاریخ انتشار: 15/مهر/1397 - ساعت : ۱۳:۴۲

گزارش اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در جریان تغییرات جوی استان

گزارش اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در جریان تغییرات جوی استان

گزارش اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در جریان تغییرات جوی استان

دراثر بارش شدید باران همراه با باد و رعد و برق که ازغروب جمعه 13 مهر 97 دراستان گیلان شروع شد و دراثر سقوط درختان روی شبکه برق دربعضی ازنقاط استان قطع برق موقت بوجود آمد که با توجه به آمادگی همکاران سریعا برطرف گردید .
همچنین در شهرستان رودسر بخش کلاچای براثر بارش باران آبگرفتگی شدید و سیلاب و تخریب راه روستایی و همچنین تخریب درخطوط فشار متوسط (kv 20) برق چهار روستا قطع شده بود که با تلاش فراوان همکاران رودسر و کلاچای تا ساعت30/12 روز شنبه 14مهر97 برق روستاهای چاشت خورلات ، سجیدان و عسکرآباد (رانش زمین داشت) وصل شد ولی برق روستای جواهردشت به علت عدم دسترسی به جاده همچنان قطع بوده که پس از پایین آمدن سطح آب، تامین برق سریعا انجام خواهد شد. لازم بذکر است روستای جواهر دشت در حال حاضر خالی از سکنه میباشد.
علاوه براین در شهرستانهای فومن ، صومعه سرا و اسالم به دلیل سیل شدید و رانش زمین ، شبکه های توزیع برق فشار متوسط (20 کیلوولت) مورد تخریب قرار گرفت .
هم اکنون به دلیل تخریب پل ها و راه دسترسی بر اثر به راه افتادن سیلاب و رانش زمین ، در شهرستان فومن روستاهای حیدرآلات ، فوشه ، لله پرده سر ، رستم بیجار ، در شهرستان شفت روستاهای امامزاده اسحاق و ویسرود و در شهرستان اسالم روستای لاکاتاشون بی برق می باشند .
درحال حاضر مجموعا 8 روستا و حدود 200 خانوار روستایی بی برق هستند که اکیپ های عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان به محل های نامبرده اعزام شده اند و به محض بازگشایی راه های دسترسی و پایین آمدن سطح آب ، اقدام به برقدار نمودن این مناطق می نمایند .
شایان ذکر است طی 3 روز اخیر روزانه 120 اکیپ عملیاتی از سوی شرکت توزیع برق گیلان به نقاط مختلف استان جهت رفع مشکلات بوقوع پیوسته اعزام شده اند .
خسارت مالی وارده به شبکه ها و تاسیسات شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در دست بررسی است تا پس از رفع کامل مشکلات به وقوع پیوسته و برق رسانی به مردم شریف استان ، آمار دقیق ارائه گردد .
حمیدرضا حکمت – مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *